Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Zwolnij - unikniesz wypadku, kolizji lub mandatu
IX EDYCJA KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" (2016)
Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"
Zadbaj o to, aby Twoje dane miały zawsze status nieskradzione
Mapa wypadków drogowych
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów

Ruch drogowy

 1. Czołowe zderzenie osobówek. Apelujemy o ostrożność

  Tarnogórscy śledczy ustalają okoliczności i przyczyny wczorajszego wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Gałczyńskiego w Miasteczku Śląskim. Kierujący samochodem marki Kia zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku kierowcą opla. W wyniku tego zdarzenia, poszkodowani zostali kierowcy samochodów, którzy z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

 2. Dzisiaj policyjne działania „Nie – dla prędkości”

  „NIE - DLA PRĘDKOŚCI” - to policyjne działania, którym przyświeca idea – walka z kierowcami przekraczającymi prędkość. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa i zatrzymywanie „piratów drogowych”, niestosujących się do obowiązujących limitów prędkości po ominięciu punktu kontrolnego policji.

 3. Śmiertelny wypadek na Obwodnicy

  Tarnogórscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na Tarnogórskiej Obwodnicy. Kierujący osobowym oplem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, zderzył się z nadjeżdżającą ciężarówką. W wyniku obrażeń doznanych na skutek wypadku, 19-letni pasażer opla, zmarł po przewiezieniu do szpitala.

 4. Poszukujemy świadków i pieszej uczestniczki zdarzenia drogowego

  Referat ds Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach poszukuje osób, które były świadkami zdarzenia drogowego z udziałem nieznanego kierującego samochodem m-ki Volkswagen Polo koloru granatowego oraz pieszej uczestniczki tego zdarzenia. Zdarzenie miało miejsce w dniu 16 kwietnia 2018 r. około godziny 10.00 na ulicy Bytomskiej - przejście dla pieszych w rejonie KPP Tarnowskie Góry.

 5. Jechał mając prawie 3 promile. Trafił na policjanta na wolnym

  Kryminalni z Poczesnej prowadzą postępowanie dotyczące jazdy samochodem po pijanemu. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 23-latek wybrał się volkswagenem w trasę, mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Jego rajd po drodze krajowej nr 1 wzbudził podejrzenie policjanta na wolnym, z komendy w Tarnowskich Górach. Mundurowy zabrał mu kluczyli i wezwał na miejsce patrol. Teraz kierujący golfem musi się liczyć z konsekwencjami swojego czynu.

 6. Trwają działania „Bezpieczny Pieszy”

  Punktualnie o godzinie 6.00 policjanci tarnogórskiej drogówki rozpoczęli działania „Bezpieczny pieszy”. Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem, a także kształtowanie świadomości kierujących i pieszych w obszarze występujących zagrożeń. Akcja policyjna zakończy się o godzinie 22.00.

 7. Samochód stanął w płomieniach

  Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dzisiaj na DK-78 w Wieszowej. Doszczętnie spłonął samochód osobowy, który zapalił się w trakcie jazdy. Na szczęście 26-letniemu kierowca renaulta nic się nie stało. Droga na czas akcji gaśniczej została zablokowana.

 8. Zastanów się komu pomagasz...

  Chętnie pomagamy, nawet... pijanemu wsiąść za kierownicę. Wyniki prowokacji śląskiej policji, przeprowadzonej w ramach kampanii społecznej „Alkohol na drodze zabija” są zatrważające. W dwóch z czterech zaaranżowanych przed katowicką galerią handlową sytuacji, osoby poproszone przez „pijaną”osobę o przeparkowanie samochodu, zgodziły się pomóc.

 9. Tragiczny wypadek w Tarnowskich Górach

  Tarnogórscy policjanci, pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Wyszyńskiego w Tarnowskich Górach. Kierujący osobówką mężczyzna, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, zderzył się z nadjeżdżającym samochodem. Pomimo szybkiej reakcji służb mundurowych oraz medycznych, po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia 73-latek zmarł w szpitalu.

 10. Europejskie działania policji drogowej - Kaskadowy pomiar prędkości

  We wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Uczestniczy w nich także polska Policja.