Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Zwolnij - unikniesz wypadku, kolizji lub mandatu
IX EDYCJA KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" (2016)
Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"
Zadbaj o to, aby Twoje dane miały zawsze status nieskradzione
Mapa wypadków drogowych
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów

Ruch drogowy

 1. Miejsce kontroli autokarów przez patrole drogówki

  Informujemy, że jako punkt kontrolny dla autobusów wycieczkowych jest parking przy Parku Wodnym w Tarnowskich Górach przy ul. Obwodnica 8. Organizatorzy wycieczek, przedstawiciele szkół oraz rodzice zainteresowani kontrolą autobusu przed wyjazdem na wycieczkę mogą kontaktować się z koordynatorem ds. organizacji służby w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach pod nr tel. 32 393-52-97, 32 393-52-298, 32 393-52-290 i umówić się na kontrolę.

 2. Niebezpieczny manewr mógł być przyczyną tragedii

  Nieprawidłowo wykonywany manewr wyprzedzania był prawdopodobną przyczyną zderzenia samochodu z drzewem. Kolizja miała miejsce na ul Pyskowickiej w Tarnowskich Górach. Na szczęście 25-letniemu kierowcy BMW nic się nie stało. Przypominamy więc podstawowe zasady bezpiecznego wykonywania manewru wyprzedzania.

 3. Przekroczył prędkość i „wpadł”

  Sporego pecha miał 39-letni mieszkaniec Bytomia, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym i został zatrzymany do kontroli drogowej. Jak się okazało, kierowca bmw nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, za to posiadał dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujące do 2021 i 2022 roku. Za złamanie prawa, mężczyzna może trafić za kraty nawet na 5 lat.

 4. Stracił panowanie nad śmieciarką i wjechał w budynek

  Dzisiaj tuż po godzinie 10:00 doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Samochód ciężarowy – śmieciarka, wypadł z drogi i wjechał w budynek. Na szczęście budynek był niezamieszkały i nikomu nic się nie stało. Za spowodowanie kolizji, kierowca ciężarówki został ukarany mandatem karnym.

 5. Policjanci dysponują nowym urządzeniem do pomiaru prędkości

  Dzisiaj o godzinie 10.00 przy ul. Bytomskiej w Tarnowskich Górach odbył się briefing prasowy. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zaprezentowali jedno z nowych urządzeń laserowych do pomiaru prędkości pojazdów, którym będą posługiwać się w codziennej służbie. Dziennikarze mogli przekonać się, jak w praktyce wygląda działanie nowego urządzenia.

 6. "Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo" w Tarnowskich Górach

  Trwa ogólnopolska akcja "Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo". Biorą w niej udział również policjanci z tarnogórskiej drogówki. Kierowcy z naszego powiatu będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w swoich pojazdach również na tarnogórskich stacjach diagnostycznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 7. Pechowy piątek trzynastego

  W piątek po południu w powiecie tarnogórskim doszło do dwóch poważnych wypadków drogowych. W wyniku tych zdarzeń do szpitala trafiły cztery osoby. Okoliczności i przyczyny tych wypadków wyjaśniają tarnogórscy śledczy.

 8. Tragedia na DW-912 – zginęli motocykliści

  Tarnogórscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło w miniony piątek na drodze DW – 912. W wypadku zginęli motocykliści. Droga przez kilka godzin była zablokowana. Śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

 9. Wjechał w słup energetyczny mając ponad 3 promile w organizmie

  O tym, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, dowiedział się 34-letni mężczyzna, który mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie siadł za kierownicą samochodu. Mężczyzna wjechał w słup energetyczny i pozbawił elektryczności okolicznych mieszkańców. Próbował uciec z miejsca ale zatrzymał go policjant po służbie. Teraz sprawca odpowie za jazdę po pijanemu.

 10. Uprawnienia pojazdów uprzywilejowanych

  Uczestniczenie w akcji związanej z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia, wykonywanie zadań związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. To tylko niektóre sytuacje, w których służby używają sygnałów pojazdu uprzywilejowanego.