Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Zwolnij - unikniesz wypadku, kolizji lub mandatu
IX EDYCJA KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" (2016)
Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"
Zadbaj o to, aby Twoje dane miały zawsze status nieskradzione
Mapa wypadków drogowych
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów

Ruch drogowy

 1. Europejskie działania policji drogowej - Kaskadowy pomiar prędkości

  We wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Uczestniczy w nich także polska Policja.

 2. Pijana chciała potrenować jazdę przed kursem na prawo jazdy

  W ręce policjantów z tarnogórskiej drogówki wpadła 39-latka, która przed kursem na prawo jazdy chciała poćwiczyć jazdę samochodem. Nie dość, że tarnogórzanka nie ma prawa jazdy, to jeszcze badanie alkomatem wykazało u niej ponad 1,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialna kierująca została zatrzymana przez drogówkę podczas akcji „Trzeźwość”. Teraz odpowie przed sądem.

 3. Sprawca tragicznego wypadku zatrzymany

  Mężczyzna, który w minioną sobotę doprowadził do śmiertelnego potrącenia 58-letniej mieszkanki powiatu tarnogórskiego i uciekł z miejsca zdarzenia, został zatrzymany. Śledczy namierzyli 69-latka dwa dni po zdarzeniu. Podejrzany usłyszał wczoraj zarzuty, a sąd zastosował wobec niego dozór policji. Mężczyźnie grozi nawet do 12 lat więzienia.

 4. Czołowe zderzenie – niezbędna pomoc Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

  Tarnogórscy policjanci przeprowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę przed godziną 13:00 na ulicy Zagórskiej w Tarnowskich Górach. W zderzeniu brały udział dwa pojazdy osobowe. W wypadku poszkodowani zostali obydwaj kierujący. Stan jednego z nich był na tyle poważny, że został przetransportowany do szpitala Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

 5. Podaruj bezpieczeństwo babci i dziadkowi!

  Z analiz policyjnych wynika, że najbardziej zagrożonymi uczestnikami ruchu drogowego są seniorzy. W trosce o bezpieczeństwo naszych ukochanych Babć i Dziadków przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 6. „Bezpieczne Ferie 2018”

  Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w czasie zbliżających się ferii zimowych jest priorytetem dla policjantów ruchu drogowego, którzy już 12 stycznia 2018 r. rozpoczęli działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczne ferie”, wspierane akcją informacyjno-edukacyjną „Bezpieczna droga do celu”, które potrwają do 25 lutego br.

 7. „Bezpieczne Skrzyżowania”

  Wczoraj w powiecie tarnogórskim policjanci prowadzili działania „Bezpieczne Skrzyżowania”. Celem działań było dążenie do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg na skrzyżowaniach i w ich rejonach. Stróże prawa zwracali uwagę na zachowania kierowców i pieszych reagując na popełniane przez nich wykroczenia oraz przestrzegali przed skutkami niestosowania się do przepisów ruchu drogowego. W naszym powiecie, działania te będą prowadzone systematycznie.

 8. Miejsce kontroli autokarów przez patrole drogówki

  Informujemy, że jako punkt kontrolny dla autobusów wycieczkowych jest parking przy Parku Wodnym w Tarnowskich Górach przy ul. Obwodnica 8. Organizatorzy wycieczek, przedstawiciele szkół oraz rodzice zainteresowani kontrolą autobusu przed wyjazdem na wycieczkę mogą kontaktować się z koordynatorem ds. organizacji służby w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach pod nr tel. 32 393-52-97, 32 393-52-298, 32 393-52-290 i umówić się na kontrolę.

 9. Niebezpieczny manewr mógł być przyczyną tragedii

  Nieprawidłowo wykonywany manewr wyprzedzania był prawdopodobną przyczyną zderzenia samochodu z drzewem. Kolizja miała miejsce na ul Pyskowickiej w Tarnowskich Górach. Na szczęście 25-letniemu kierowcy BMW nic się nie stało. Przypominamy więc podstawowe zasady bezpiecznego wykonywania manewru wyprzedzania.

 10. Przekroczył prędkość i „wpadł”

  Sporego pecha miał 39-letni mieszkaniec Bytomia, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym i został zatrzymany do kontroli drogowej. Jak się okazało, kierowca bmw nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, za to posiadał dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujące do 2021 i 2022 roku. Za złamanie prawa, mężczyzna może trafić za kraty nawet na 5 lat.