Wiadomości

Roczna narada tarnogórskich policjantów oraz informacja na temat tworzenia map zagrożenia

Data publikacji 04.02.2016

Wczoraj odbyła się narada roczna kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Omówiono stan bezpieczeństwa w powiecie tarnogórskim oraz wyniki osiągnięte przez tarnogórskich policjantów w 2015 roku. Jednocześnie określono priorytety w walce z przestępczością na rok bieżący. Przy okazji tego spotkania przedstawiono bieżący temat dotyczący map zagrożeń – nowego programu MSWiA.

Naradę rozpoczął mł.insp. Tadeusz Stuchlik Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach, składając podziękowania za ciężką pracę wszystkim policjantom i pracownikom komendy. Komendant podziękował także władzom powiatu i miasta za udział oraz wsparcie przedsięwzięć podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa. W naradzie uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. mgr Roman Rabsztyn oraz starosta tarnogórski, burmistrz Tarnowskich Gór, przedstawiciele prokuratury i sądu. Komendant Stuchlik przedstawił stan bezpieczeństwa w powiecie oraz realizację podejmowanych przedsięwzięć, mających wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Komendant Roman Rabsztyn scharakteryzował najistotniejsze zadania dla funkcjonariuszy garnizonu śląskiego oraz co należy i w jaki sposób poprawić aby tarnogórzanom żyło się bezpieczniej, wystawiając jednocześnie pozytywną ocenę pracy tarnogórskich funkcjonariuszy.

Po prezentacji głos zabrali goście, podsumowując współpracę, jak również składając podziękowania wszystkim pracownikom tarnogórskiej komendy za uzyskane wyniki i zaangażowanie w służbie.

 

Przy okazji tego spotkania przedstawiono bieżący temat dotyczący map zagrożeń – nowego programu MSWiA. Pierwszy etap tworzenia interaktywnych map odbywa się poprzez konsultacje z instytucjami mającymi wpływ na stan bezpieczeństwa. Następnym krokiem będą spotkania policjantów z mieszkańcami. Mapa ma zostać zbudowana w oparciu o działania służb (policja, straż pożarna, straż miejska) i na podstawie informacji od mieszkańców. Dzięki ścisłej  współpracy instytucjonalnej pojawią się na niej informacje o wykroczeniach, przestępstwach, wypadkach i interwencjach nie tylko z policyjnych statystyk. Efektem końcowym mają być ogólnodostępne na stronach internetowych informacje o potencjalnych zagrożeniach, w konkretnym, wybranym przez obywatela, miejscu na mapie.
Powrót na górę strony