Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Zwolnij - unikniesz wypadku, kolizji lub mandatu
IX EDYCJA KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" (2016)
Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"
Zadbaj o to, aby Twoje dane miały zawsze status nieskradzione
Mapa wypadków drogowych
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów

Ruch drogowy

 1. Pechowy piątek trzynastego

  W piątek po południu w powiecie tarnogórskim doszło do dwóch poważnych wypadków drogowych. W wyniku tych zdarzeń do szpitala trafiły cztery osoby. Okoliczności i przyczyny tych wypadków wyjaśniają tarnogórscy śledczy.

 2. Tragedia na DW-912 – zginęli motocykliści

  Tarnogórscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło w miniony piątek na drodze DW – 912. W wypadku zginęli motocykliści. Droga przez kilka godzin była zablokowana. Śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

 3. Wjechał w słup energetyczny mając ponad 3 promile w organizmie

  O tym, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, dowiedział się 34-letni mężczyzna, który mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie siadł za kierownicą samochodu. Mężczyzna wjechał w słup energetyczny i pozbawił elektryczności okolicznych mieszkańców. Próbował uciec z miejsca ale zatrzymał go policjant po służbie. Teraz sprawca odpowie za jazdę po pijanemu.

 4. Poważny wypadek w Zawadzie

  Policjanci z tarnogórskiej komendy wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w miniony piątek na ul. Bytomskiej w miejscowości Zawada (gm. Zbrosławice). W wypadku poszkodowani zostali kierowcy renaulta i audi, którzy trafili do szpitala. Tarnogórscy śledczy ustalają dokładne okoliczności oraz przyczyny tego wypadku.

 5. Śmiertelny wypadek w Czekanowie

  Tarnogórscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze DK– 78 w Czekanowie. W wypadku zginął 29-letni kierowca matiza. Śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

 6. Uprawnienia pojazdów uprzywilejowanych

  Uczestniczenie w akcji związanej z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia, wykonywanie zadań związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. To tylko niektóre sytuacje, w których służby używają sygnałów pojazdu uprzywilejowanego.

 7. Kontrole autobusów przez patrole drogówki

  Informujemy, że jako punkt kontrolny dla autobusów wycieczkowych jest parking przy Parku Wodnym w Tarnowskich Górach przy ul. Obwodnica 8. Organizatorzy wycieczek, przedstawiciele szkół oraz rodzice zainteresowani kontrolą autobusu przed wyjazdem na wycieczkę mogą kontaktować się z koordynatorem ds. organizacji służby w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach pod nr tel. 32 393-52-97, 32 393-52-298, 32 393-52-290 i umówić się na kontrolę.

 8. Czarny wtorek na tarnogórskich drogach

  Tarnogórscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny dwóch śmiertelnych wypadków drogowych, do których doszło dzisiaj na drodze DW – 908. W pierwszym wypadku zginął pieszy uczestnik ruchu drogowego, natomiast w drugim zdarzeniu zginął kierowca ciężarówki. Śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności tych zdarzeń.

 9. Uwaga! Poszukujemy świadków wypadku

  Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach poszukuje osób, które były świadkami wypadku drogowego zaistniałego w dniu 21 grudnia 2016 r. około godziny 16.40 na ul. Zagórskiej w Tarnowskich Górach /rejon przystanku autobusowego/. Kierująca samochodem m-ki Peugeot 207 potrąciła pieszą przechodzącą przez wytyczone przejście dla pieszych.

 10. Poważny wypadek w Tarnowskich Górach

  Policjanci z tarnogórskiej komendy wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na ul. Korola w Tarnowskich Górach. W wypadku ciężko ranna została 47-letnia bytomianka. Kobieta została przetransportowana helikopterem do szpitala w Sosnowcu.