Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"

Ruch drogowy

 1. Kampania "Bezpieczny autobus"

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych kontynuuje kampanię informacyjną "Bezpieczny autobus". Dzięki niej możliwa jest e-usługa umożliwiająca za pomocą informacji zawartych na stronie internetowej sprawdzić autobusy przewożące dzieci. W okresie wakacyjnym jest to kolejny sposób na wzmożenie bezpieczeństwa podróżnych.

 2. Tour de Pologne w powiecie tarnogórskim

  Od 3 do 5 sierpnia na terenie województwa śląskiego zostaną rozegrane trzy etapy Wyścigu kolarskiego 72. Tour de Pologne UCI World Tour. W związku z powyższym w tych dniach należy się spodziewać utrudnień w ruchu drogowym w obrębie trasy wyścigu. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram wyścigu na terenie naszego powiatu.

 3. Tydzień Bezpiecznego Kierowcy

  W dniach 19-26 lipca 2015r trwa tydzień św. Krzysztofa - patrona kierowców. W związku z tym apelujemy o ostrożną, rozważną jazdę i prosimy, aby tak potem zostało na co dzień. Dzięki temu wszystkim po polskich drogach będzie podróżowało się bezpieczniej.

 4. Wypadek w Miasteczku Śląskim-rozbite trzy pojazdy, dwie osoby ranne,

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło wczoraj w Miasteczku Śląskim w rejonie skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 908 z 912. W wypadku ranne zostały 2 osoby, które trafiły do szpitala

 5. Podsumowanie akcji "Prędkość"

  8 lipca w naszym województwie prowadzona była policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości. Przypominamy, że od 18.05.2015r. obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym w tym przekroczenia prędkości.

 6. Bezpieczne wakacje w Strzybnicy

  Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach przeprowadzili spotkania z dziećmi, które spędzają ferie w mieście. Mundurowi odwiedzili najmłodszych wypoczywających w miejskiej świetlicy w Strzybnicy. Były konkursy, testy wiedzy, możliwość zobaczenia z bliska policyjnego radiowozu oraz motocykla.

 7. Wypadek na drodze do Brynicy- ranny 21-letni kierowca

  Policjanci z tarnogórskiej komendy wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło wczoraj po godzinie 17-ej na drodze pomiędzy Świerklańcem -Ostrożnicą, a Brynicą. W zdarzeniu została ranny został 21-letni kierowca seata cordoba.

 8. Okiem kamery rejestrowali wykroczenia

  Tarnogórscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania mające na celu dyscyplinowanie kierowców, którzy popełniają wykroczenia wobec pieszych. W akcji wykorzystano nieoznakowane radiowozy oraz służbowe kamery, za pomocą których policjanci rejestrowali popełniane wykroczenia przez kierowców i pieszych. Tego typu działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych na terenie Tarnowskich Gór.

 9. "Bezpieczne wakacje" w Tarnowskich Górach

  Na tarnogórskim Rynku policjanci wraz ratownikami z WOPR-u, harcerzami oraz bankowcami przeprowadzili szkolenia i prelekcje na temat bezpieczeństwa. Każdy mógł przejść szybki kurs pierwszej pomocy, sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze oraz porozmawiać z specjalistami od bezpieczeństwa w naszym mieście. Podczas imprezy, zorganizowanej wspólnie ratownikami, tarnogórskim magistratem i bankowcami uczestniczyły dzieci, ich rodzice oraz turyści. Każdy uczestnik oprócz tego, że otrzymał miły upominek, mógł zobaczyć policyjny sprzęt, zasiąść za sterem łodzi lub skutera wodnego oraz przygotować się na „bezpieczne wakacje”.

 10. Zatrzymany dzięki monitoringowi i szybkiej interwencji

  W nocy tarnogórscy policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca tego miasta, który mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie spowodował kolizję z innym samochodem oraz wjechał w witrynę sklepu. Zatrzymanemu, oprócz utraty prawa jazdy i 5 tysięcy złotych grzywny, grozi kara do 2 lat więzienia.