Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"

Ruch drogowy

 1. AKCJA SPOŁECZNA "BEZPIECZNY, BO WIDOCZNY"

  Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.

 2. Śmiertelny wypadek w Szałszy

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, w którym zginęła 42-letnia piesza. Do zdarzenia doszło dzisiaj rano w miejscowości Szałsza w gminie Zbrosławice.

 3. Wypadek w Kaletach

  Dzisiaj około godziny 7-ej rano w Kaletach na drodze wojewódzkiej nr 908 doszło do zderzenia dwóch samochodów. W wypadku ranna została kierująca oplem corsą, która z ogólnymi obrażeniami trafiła do piekarskiej urazówki.

 4. Ostatnie pożegnanie

  Tragicznie i niespodziewanie odszedł od nas nasz przyjaciel i kolega sierż.szt. Marcin Bielski. Wspaniały kolega, wzorowy policjant. Wyjątkowo oddany służbie. Pogrążeni w wielkim smutku składamy kondolencje rodzinie i bliskim Marcina...

 5. Śmiertelny wypadek w Miasteczku Śląskim

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku. Do zdarzenia doszło wczoraj przed 16.00 w Miasteczku Śląskim. W wyniku zderzenia osobowego seata z autobusem komunikacji miejskiej zginął 34-letni kierowca osobówki, a cztery inne osoby zostały ranne.

 6. Pieszy pod kołami peugeota

  1 października po godzinie 15-ej doszło do wypadku drogowego przy ulicy Częstochowskiej w Tarnowskich Górach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 15 latek wybiegł na jezdnię zza stojącego autobusu wprost pod kola osobowego peugeota. W wyniku zderzenia się z samochodem nastolatek trafił do szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku badają tarnogórscy śledczy.

 7. Wypadki drogowe na terenie powiatu

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadków do których doszło pod koniec września na terenie naszego powiatu....

 8. Dzielnicowi z wizytą u pierwszaków

  Wczoraj dzielnicowi ze Starych Tarnowic, Rept Śląskich oraz Bobronik spotkali się z pierwszoklasistami, którym podczas pogadanek przekazano elementy odblaskowe. Stróże prawa odwiedzili szkoły podstawowe w swoich rejonach służbowych.

 9. Przejeżdżali skrzyżowanie na czerwonym świetle

  Tarnogórscy policjanci wydziału ruchu drogowego przeprowadzili wzmożone działania mające na celu ujawnianie wykroczeń drogowych związanych z przejazdem przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Do działań wykorzystano specjalny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia z KWP w Katowicach. To nie ostatnia tego typu akcja.

 10. Setka mandatów dla piratów drogowych

  Wczoraj tarnogórscy policjanci uczestniczyli we wzmożonych działaniach „Prędkość”. Podczas działań policjanci ujawnili ponad 100 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości, nakładając na łamiących przepisy 100 mandatów karnych.