Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Zwolnij - unikniesz wypadku, kolizji lub mandatu
IX EDYCJA KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" (2016)
Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"
Zadbaj o to, aby Twoje dane miały zawsze status nieskradzione
Mapa wypadków drogowych
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów

Ruch drogowy

 1. Porady dla pielgrzymów uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży

  W trakcie Światowych Dni Młodzieży i wizyty papieskiej w Częstochowie, policjanci zadbają o bezpieczeństwo i pomoc pielgrzymom oraz porządek podczas zaplanowanych uroczystości. Planując podróże pielgrzymkowe i wybierając się na spotkania, sami uczestnicy powinni zadbać o pewne kwestie, które pozwolą sprawnie dotrzeć na miejsca uroczystości i bezpiecznie w nich uczestniczyć.

 2. Tarnogórscy policjanci zabezpieczali II etap Tour de Pologne

  Start II etapu 73. Tour de Pologne z miasta Gwarków już za nami. W minioną środę w Tarnowskich Górach pojawiło się blisko 200 kolarzy należących do światowej czołówki tego sportu, w tym utytułowani Polacy: Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś. Ponad 70 policjantów tarnogórskiej komendy i Katowic brało udział w zabezpieczeniu tego etapu Tour de Pologne. Podczas przejazdu nie doszło do większych utrudnień oraz zdarzeń drogowych. Oprócz bezpieczeństwa na drogach, policjanci dbali także o zapewnienie bezpieczeństwa kolarzom oraz kibicom. W zabezpieczeniu brali udział także funkcjonariusze straży miejskich, straży granicznej oraz strażacy.

 3. Tour de Pologne - komunikat dla kierowców !!!

  UWAGA!!! 13 lipca z Tarnowskich Gór wystartuje II etap tegorocznego kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. W tym dniu w mieście obowiązywać będą znaczne ograniczenia w ruchu drogowym. Należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym w obrębie trasy wyścigu. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram wyścigu na terenie miasta i powiatu tarnogórskiego. Infolinia dla kierowców poruszających się przez Tarnowskie Góry czynna w dniu wyścigu: 730-204-816.

 4. Przed wakacyjnym wyjazdem i nie tylko - co warto wiedzieć?

  O czym warto pamiętać, wybierając się na urlop, przypominają instytucje biorące udział we wspólnej akcji "Przed wakacjami – co warto wiedzieć?". W działania po raz kolejny zaangażowana jest Policja. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności w czasie podróży, o zabezpieczenie mieszkania podczas naszej nieobecności, zwracają uwagę na współczesną formę niewolnictwa jaką jest handel ludźmi i przestrzegają przed kradzieżą tożsamości. Przypominają też o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

 5. Jak bezpiecznie spędzić wakacje - rodzinny piknik z udziałem policjantów

  Rodzinny piknik z cyklu „Śniadanie na polanie” był okazją do spotkania z policjantami z tarnogórskiej komendy. Mundurowi przygotowali wiele atrakcji dla rodzin, które w niedzielny poranek licznie odwiedziły park miejski. Oprócz pogadanki na temat bezpiecznych wakacji oraz bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, policjanci uczyli najmłodszych, jak należy zachować się w przypadku ataku niebezpiecznego psa. Każde dziecko otrzymało mały upominek w postaci elementu odblaskowego. W spotkaniu wzięło udział kilkaset osób.

 6. Laureaci wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym 2016

  Dzisiaj oficjalnie zakończono i wręczono nagrody laureatom Turniejów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nagrody wręczyli Zastępca Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry Jolanta Tuszyńska, Burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia, Wójt Gminy Ożarowice Grzegorz Czapla oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w Tarnowskich Górach podinsp. Barbara Orłowska-Lubas.

 7. Dzielnicowi o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu

  Tarnogórscy dzielnicowi przeprowadzili spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 11 w Bobrownikach Ślaskich. Podczas spotkania na temat „ Bezpiecznych wakacji” oraz „ Rok pieszego 2016” policjanci omówili zasady bezpiecznego i zgodnego z prawem zachowania na ulicy, podczas zabaw i wypoczynku na świeżym powietrzu...

 8. Policjanci egzaminowali młodych rowerzystów

  W szkole podstawowej nr 13 w Strzybnicy dzielnicowi sierż.szt. Damian Ciecierski oraz sierż.szt. Damian Konieczny przeprowadzili szkolenia i prelekcje z bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz uczestniczyli w egzaminie na kartę rowerową. Podczas egzaminu każdy uczestnik musiał wykazać się praktycznymi umiejętnościami, sprawnością i znajomością zasad poruszania się rowerem. Egzamin pozytywnie zdało 57 uczniów tej szkoły.

 9. Podsumowanie działań drogówki

  Od niedzieli do poniedziałku tarnogórscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili wzmożone działania pod kryptonimem "Alkohol i Narkotyki". W kilkudziesięciu miejscach na terenie powiatu mundurowi z drogówki prowadzili kontrole zmierzające do wyeliminowania z dalszej jazdy kierowców pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Przebadano 2800 kierowców. Policjanci ujawnili 5 rowerzystów oraz 3 kierowców pojazdów będących pod wpływem alkoholu.

 10. Utrudnienia na drogach powiatu w weekend

  Podczas tego weekendu na terenie powiatu tarnogórskiego odbywać się będzie wiele imprez plenerowych, pikników i imprez sportowych. W związku z powyższym policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wypoczywających, a także nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Poniżej przedstawiamy najważniejsze miejsca, gdzie kierowcy mogą spodziewać się utrudnień i wzmożonego ruchu. Zapraszamy do zapoznania się z informacją. Pierwsze utrudnienia już dzisiaj w Radzionkowie...