Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Zwolnij - unikniesz wypadku, kolizji lub mandatu
IX EDYCJA KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" (2016)
Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"
Zadbaj o to, aby Twoje dane miały zawsze status nieskradzione
Mapa wypadków drogowych
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów

Ruch drogowy

 1. Tour de Pologne – Komunikat dla kierowców !!!

  UWAGA!!! 5 sierpnia z tarnogórskiego Rynku wystartuje II etap tegorocznego kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. W tym dniu w mieście obowiązywać będą znaczne ograniczenia w ruchu drogowym w obrębie trasy wyścigu. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram wyścigu na terenie miasta i powiatu tarnogórskiego. Dla kierowców poruszających się przez Tarnowskie Góry i powiat tarnogórski, w dniu wyścigu od godziny 8:00 będzie czynna infolinia pod nr telefonów: 32 200 1988, 32 200 1684.

 2. Uciekał przed policyjnym pościgiem, bo nie miał prawa jazdy

  Nawet do 5 lat za kratami grozi 21-letniemu kierowcy opla, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Sprawca, uciekał przed policyjnym pościgiem stwarzając poważne zagrożenie bezpieczeństwa. Policjanci z drogówki zatrzymali uciekiniera kiedy... zderzył się z ogrodzeniem posesji. Jak się szybko okazało, nie zatrzymał się do kontroli, bo nie nie miał prawa jazdy.

 3. Niecodzienna kolizja, kierowca SUV-a staranował 6 pojazdów

  Do niecodziennej kolizji doszło wczoraj na jednym ze sklepowych parkingów. Kierowca SUV-a taranował znajdujące się na jego drodze samochody, do momentu zderzenia się ze ścianą budynku. Jak się okazało, auto miało zablokowane pedały hamulca i gazu przez …...aktówkę.

 4. Czołowe zderzenie osobówek. Apelujemy o ostrożność

  Tarnogórscy śledczy ustalają okoliczności i przyczyny wczorajszego wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Gałczyńskiego w Miasteczku Śląskim. Kierujący samochodem marki Kia zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku kierowcą opla. W wyniku tego zdarzenia, poszkodowani zostali kierowcy samochodów, którzy z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

 5. Dzisiaj policyjne działania „Nie – dla prędkości”

  „NIE - DLA PRĘDKOŚCI” - to policyjne działania, którym przyświeca idea – walka z kierowcami przekraczającymi prędkość. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa i zatrzymywanie „piratów drogowych”, niestosujących się do obowiązujących limitów prędkości po ominięciu punktu kontrolnego policji.

 6. Śmiertelny wypadek na Obwodnicy

  Tarnogórscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na Tarnogórskiej Obwodnicy. Kierujący osobowym oplem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, zderzył się z nadjeżdżającą ciężarówką. W wyniku obrażeń doznanych na skutek wypadku, 19-letni pasażer opla, zmarł po przewiezieniu do szpitala.

 7. Poszukujemy świadków i pieszej uczestniczki zdarzenia drogowego

  Referat ds Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach poszukuje osób, które były świadkami zdarzenia drogowego z udziałem nieznanego kierującego samochodem m-ki Volkswagen Polo koloru granatowego oraz pieszej uczestniczki tego zdarzenia. Zdarzenie miało miejsce w dniu 16 kwietnia 2018 r. około godziny 10.00 na ulicy Bytomskiej - przejście dla pieszych w rejonie KPP Tarnowskie Góry.

 8. Jechał mając prawie 3 promile. Trafił na policjanta na wolnym

  Kryminalni z Poczesnej prowadzą postępowanie dotyczące jazdy samochodem po pijanemu. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 23-latek wybrał się volkswagenem w trasę, mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Jego rajd po drodze krajowej nr 1 wzbudził podejrzenie policjanta na wolnym, z komendy w Tarnowskich Górach. Mundurowy zabrał mu kluczyli i wezwał na miejsce patrol. Teraz kierujący golfem musi się liczyć z konsekwencjami swojego czynu.

 9. Trwają działania „Bezpieczny Pieszy”

  Punktualnie o godzinie 6.00 policjanci tarnogórskiej drogówki rozpoczęli działania „Bezpieczny pieszy”. Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem, a także kształtowanie świadomości kierujących i pieszych w obszarze występujących zagrożeń. Akcja policyjna zakończy się o godzinie 22.00.

 10. Samochód stanął w płomieniach

  Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dzisiaj na DK-78 w Wieszowej. Doszczętnie spłonął samochód osobowy, który zapalił się w trakcie jazdy. Na szczęście 26-letniemu kierowca renaulta nic się nie stało. Droga na czas akcji gaśniczej została zablokowana.