Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"

Ruch drogowy

 1. Podsumowanie akcji TRUCK & BUS

  Tarnogórscy policjanci wydziału ruchu drogowego wraz z Państwową Inspekcją Ochrony Roślin i Nasiennictwa przeprowadzili działania pod nazwą "Truck & Bus". W miniony wtorek, mundurowi szczególnie bacznie przyjrzeli się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych przewożących różnego rodzaju materiały, a w szczególności warzywa i owoce

 2. Podsumowanie tarnogórskiej akcji "NURD"

  Tarnogórscy policjanci przeprowadzili na terenie naszego powiatu działania „NURD” - dotyczące Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego

 3. Policyjna akcja NURD

  Dzisiaj na terenie naszego powiatu policjanci drogówki prowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 4. Wypadek w Tworogu

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło wczoraj około godziny 19-ej na drodze wojewódzkiej nr 907 w Tworogu. W wypadku ciężko ranna została piesza, która poboczem prowadziła rower.

 5. Poniedziałkowa akcja "Trzeźwość"

  Wczoraj tarnogórska drogówka prowadziła wzmożone działania pk. „Trzeźwość”. Podczas kilkugodzinnej akcji policjanci poddali kontroli trzeźwości ponad 1100 kierowców. W trakcie działań zatrzymano 1 kierowcę w stanie nietrzeźwości. Oprócz utraty prawa jazdy grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

 6. Podsumowanie akcji "Znicz 2014"

  Od piątku do wczoraj tarnogórscy policjanci uczestniczyli w działaniach "Znicz 2014". W powiecie tarnogórskim nie odnotowano poważniejszych zdarzeń w tym okresie. Jednak nie obeszło się bez wypadków i kolizji oraz zatrzymanych nietrzeźwych kierowców...

 7. Potrącenie pieszej na Gliwickiej

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło wczoraj późnym popołudniem na drodze krajowej nr 78 w Tarnowskich Górach. W wypadku ranna została 15-letnia piesza, która trafiła do szpitala.

 8. Akcja ZNICZ 2014

  Jak co roku przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki. Już rozpoczęli oni przygotowania do akcji ZNICZ 2014, tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. O przebiegu akcji oraz zmianach w organizacji ruchu i utrudnieniach będziemy na bieżąco informować na naszych stronach

 9. Finał konkursu "Zebry, kaski i odblaski..."

  Wczoraj zakończył się konkurs "Zebry, kaski i odblaski - jak bezpiecznie zachować się na drodze" zorganizowany przez tarnogórski oddział Polskiego Związku Motorowego. W tegorocznym, 11 już finale, udział wzięło kilkaset dzieci ze szkół podstawowych z Tarnowskich Gór i Radzionkowa. Tematem przewodnim konkursu było bezpieczeństwo pieszych w aspekcie noszenia elementów odblaskowych. Najlepszym nagrody wręczył komendant tarnogórskiej policji podinsp. Andrzej Wystalski.

 10. Akcja ZNICZ 2014- utrudnienia w ruchu

  Nadchodzący weekend to czas, kiedy wielu z nasz wybierze się na cmentarze, aby odwiedzić groby najbliższych. W związku z tym, spodziewamy się wzmożonego ruchu na drogach. Poniżej przedstawiamy ważne informacje dotyczące zmiany w organizacji ruchu w okolicach cmentarzy oraz przewidywanych utrudnień komunikacyjnych na terenie naszego powiatu.