Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"

Ruch drogowy

 1. Wypadek na Opatowickiej

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło wczoraj po godzinie 16-ej przy ulicy Opatowickiej w Tarnowskich Górach. W wypadku ranny został motocyklista, który trafił do szpitala. Policjanci proszą o pilny kontakt kierującą samochodem osobowym, która przejeżdżała w rejonie zdarzenia, (skrzyżowanie z ulicą Wiejską w Opatowicach).

 2. Wypadek na Knosały

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło 27 kwietnia w Radzionkowie na ulicy Ks. dr Józefa Knosały. W zderzeniu ranny został motocyklista.

 3. "Bezpieczny Weekend" na drogach

  Dzisiaj rozpoczyna się długi weekend. Wiele osób wybiera się w tym czasie na kilkudniowy wypoczynek. Aby zapewnić podróżującym po lokalnych i krajowych drogach bezpieczeństwo w ruchu drogowym, policjanci rozpoczynają akcję pod nazwą "Bezpieczny Weekend".

 4. Młodzieżowe eliminacje turnieju BRD

  Wczoraj w siedzibie PZM-ot przy ul. Gliwickiej w Tarnowskich Górach odbyły się eliminacje na szczeblu powiatowym do młodzieżowego turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W eliminacjach brali udział uczniowie ze szkół średnich z terenu powiatu tarnogórskiego.

 5. Stop agresji drogowej

 6. Wypadek w Tąpkowicach

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło w sobotę 25 kwietnia po godzinie 17-ej w Tąpkowicach przy ulicy Zwycięstwa. W zderzeniu opla corsy z motocyklem honda shadow ranne zostały dwie osoby.

 7. Trwają działania "Truck & Bus"

  Dzisiaj od 6.00 do 22.00 śląscy policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Drogówka przyjrzy się szczególnie kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dokładnie sprawdzana będzie także trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów i autobusów, a także uprawnienia do kierowania oraz relacja czasu jazdy i wypoczynku.

 8. Symulowali dachowanie

  Policjanci z tarnogórskiej drogówki przeprowadzili działania „Bezpieczna jazda”, której celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przy współpracy śląskiej policji z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach w akcji wykorzystano „symulator dachowania”. Policjanci zachęcali do skorzystania z tego urządzenia szczególnie tych kierowców, którzy nie mieli zapiętych pasów, a także kursantów ze szkół nauki jazdy, dla których było to kolejne doświadczenie.

 9. Podsumowanie akcji NURD- ponad 70 wykroczeń

  Tarnogórscy policjanci podsumowali działania „NURD” - dotyczące Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Podczas poniedziałkowych działań funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego.

 10. Podsumowanie akcji trzeźwość

  W miniony weekend tarnogórscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili wzmożone działania pod kryptonimem "Trzeźwość". W kilkudziesięciu miejscach na terenie powiatu tarnogórskiego mundurowi z drogówki prowadzili kontrole zmierzające do wyeliminowania z dalszej jazdy nietrzeźwych kierowców. Przebadano prawie 700 kierowców. Podczas działań nie ujawniono kierowców będących pod wpływem alkoholu.