Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"

Ruch drogowy

 1. Debata społeczna z seniorami w TCK-u

  W Tarnogórskim Centrum Kultury odbyła się poprowadzona przez policję kolejna debata społeczna. Tym razem tarnogórscy stróże prawa rozmawiali ze studentami Uniwersytetu III - wieku. Tematem rozmów była kwestia bezpieczeństwa osób starszych w domu i na ulicy.

 2. Starsze osoby ofiarami wypadków na drogach

  Od pewnego czasu na tarnogórskich drogach w wypadkach zaczynają stawać się ofiarami osoby starsze. Zarówno jako piesi, jak i użytkownicy pojazdów są narażeni na ponoszenie cięższych obrażeń. Szczególnie w okresie przedświątecznej "gorączki" warto zwrócić większą uwagę na seniorów na drodze.

 3. Ciężarówką, ciągnikiem lub koparką "na gazie"

  Tarnogórska drogówka w ostatnim czasie zatrzymuje nietrzeźwych kierujących pojazdami "nietypowymi". We wtorek w Radzionkowie ujawniono pijanego prowadzącego koparko - ładowarkę, a w niedzielę równie nietrzeźwego kierowcę traktora. Podobnie kierowcy samochodów ciężarowych wsiadają "z promilami" za kierownicę.

 4. Karambol przy Miasteczku Śląskim

  Tarnogórscy policjanci wszczęli postępowanie, mające wyjaśnić przyczyny karambolu zaistniałego w ubiegłą środę w rejonie Miasteczka Śląskiego. W wyniku zdarzenia sześć pojazdów zostało uszkodzonych, a trzy osoby trafiły do szpitala. W sprawie będą powoływani biegli.

 5. Kryminalny koniec niebezpiecznej jazdy

  Tarnogórscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło przy ul. Woźnickiej w ubiegły czwartek. Kierujący Volkswagenem Bora zrzucił jadący przed nim samochód osobowy marki Fiat SC do rowu. Kierująca Seicento trafiła do szpitala.

 6. Policjanci i młodzi kierowcy

  Tarnogórska drogówka i Polski Związek Motorowy w Tarnowskich Górach przeprowadził eliminacje do Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Udział w nim wzięli młodzi kierowcy rekrutujący się spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego powiatu. Najlepiej wypadła drużyna z Technikum w Nakle Śląskim.

 7. Zapraszamy na turnieje wiedzy o Ruchu Drogowym

  Tarnogórska drogówka oraz Szkoła Podstawowa nr 5 w Tarnowskich Górach, przy współudziale Polskiego Związku Motorowego organizują w pierwszej połowie kwietnia dwa konkursy wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego dla dzieci i młodzieży. W konkursach mogą brać udział szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych. Dla zwycięzców przewidziano wiele atrakcyjnych nagród.

 8. Wypadek śmiertelny na Obwodowej – kierujący w areszcie

  Tarnogórscy policjanci zatrzymali podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku przy ulicy Obwodowej w Tarnowskich Górach. Do zdarzenia doszło w sobotę około 21.30, kiedy to z nieustalonych przyczyn motor przewożący dwie osoby przewrócił się na jezdni i wylądował w rowie. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 23-letnia kobieta.

 9. Policja i Urząd Miasta dla dzieci

  Tarnogórska drogówka otrzymała od Urzędu Miasta materiały profilaktyczne dla dzieci i kierowców, które będą wykorzystywane w spotkaniach i działaniach profilaktycznych. Książeczki, ulotki oraz odblaski będą wspomagać pogadanki i konkursy organizowane przy współpracy ze szkołami. Ulotki dla kierowców także będą rozdawane przez mundurowych podczas akcji policyjnych.

 10. Akcja "Trzeźwe przewozy" w Tarnowskich Górach

  Tarnogórska drogówka prowadziła wczoraj działania "Trzeźwe przewozy". Celem akcji była kontrola stanu trzeźwości kierujących pojazdami przewożącymi osoby lub towar. Działania trwały cały poniedziałkowy ranek.