Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"

Ruch drogowy

 1. Podsumowanie działań

  W niedzielę i poniedziałek tarnogórscy policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania „Prędkość”. Działania te ukierunkowane były na dyscyplinowanie kierujących, którzy przekraczając prędkość stwarzają zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Za przekroczenie dozwolonej prędkości policjanci zatrzymali już pierwsze prawa jazdy.

 2. Skrzynka Stop Agresji Drogowej działa!

  W katowickiej komendzie wojewódzkiej od ubiegłego roku działa Zespół do zwalczania agresywnych zachowań w ruchu drogowym. Jedną z form działania tego zespołu jest analiza materiałów nadsyłanych na specjalna skrzynkę e-mailową. Prezentujemy jeden z takich filmów, na którym widać jak mało wyobraźni maja niektórzy kierowcy przewożący dzieci.

 3. Zmiany w przepisach ruchu drogowego

  18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących, którzy popełnią najcięższe przewinienia w ruchu drogowym. Dotyczy to w szczególności kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowania zagrożenia bezpieczeństwa, rażącego przekraczania dopuszczalnej prędkości, czy kierowania pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach.

 4. Trwają działania "Trzeźwe przewozy"

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych tarnogórscy policjanci kontrolują stan trzeźwości kierujących autobusami, busami i pojazdami nauki jazdy. Działania mają na celu ujawnienie i uniemożliwienie jazdy pod wpływem alkoholu kierującym pojazdami komunikacji publicznej oraz transportu prywatnego osób.

 5. Turniej BRD w Tarnowskich Górach

  W Szkole Podstawowej nr 5 w Lasowicach odbyły się eliminacje na szczeblu powiatowym do turnieju "BRD" tj. Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W eliminacjach brali udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu. Turniej składał się z dwóch etapów: pierwszy to część teoretyczna, druga to część praktyczna pozwalała na sprawdzenie umiejętności kierowania rowerem...

 6. Podsumowanie działań " Alkohol i Narkotyki"

  W czwartek tarnogórscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili wzmożone działania pod kryptonimem "Alkohol i Narkotyki". W kilkudziesięciu miejscach na terenie powiatu mundurowi z drogówki prowadzili kontrole zmierzające do wyeliminowania z dalszej jazdy kierowców pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Przebadano 2402 kierowców. Policjanci ujawnili 4 kierowców będących pod wpływem alkoholu.

 7. Wypadek na Opatowickiej

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło wczoraj po godzinie 16-ej przy ulicy Opatowickiej w Tarnowskich Górach. W wypadku ranny został motocyklista, który trafił do szpitala. Policjanci proszą o pilny kontakt kierującą samochodem osobowym, która przejeżdżała w rejonie zdarzenia, (skrzyżowanie z ulicą Wiejską w Opatowicach).

 8. Wypadek na Knosały

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło 27 kwietnia w Radzionkowie na ulicy Ks. dr Józefa Knosały. W zderzeniu ranny został motocyklista.

 9. "Bezpieczny Weekend" na drogach

  Dzisiaj rozpoczyna się długi weekend. Wiele osób wybiera się w tym czasie na kilkudniowy wypoczynek. Aby zapewnić podróżującym po lokalnych i krajowych drogach bezpieczeństwo w ruchu drogowym, policjanci rozpoczynają akcję pod nazwą "Bezpieczny Weekend".

 10. Młodzieżowe eliminacje turnieju BRD

  Wczoraj w siedzibie PZM-ot przy ul. Gliwickiej w Tarnowskich Górach odbyły się eliminacje na szczeblu powiatowym do młodzieżowego turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W eliminacjach brali udział uczniowie ze szkół średnich z terenu powiatu tarnogórskiego.