Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"

Ruch drogowy

 1. Wypadek na krajowej 11-tce

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj około godziny 9-tej rano na drodze krajowej nr 11 w Tarnowskich Górach. W zderzeniu fiata pandy z dostawczym samochodem kia, ranna została jedna osoba. Na ponad godzinę zablokowana została droga przy wjeździe na tarnogórską obwodnicę.

 2. Wypadki z pieszymi

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadków drogowych z udziałem pieszych, do których doszło na terenie powiatu tarnogórskiego w ostatnich dniach...

 3. Niecodzienna wizyta w szpitalu

  Jak co roku w okresie przedświątecznym, policjanci wydziału prewencji tarnogórskiej komendy, odwiedzili dzieci leczące się w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach. Jest to wspólna akcja tarnogórskiej policji oraz Stacji Opieki "Caritas". Dzięki wizycie policjantów z tarnogórskiej komendy hospitalizowane dzieci mogły na chwilę zapomnieć o chorobie i cieszyć się wyjątkowym wydarzeniem.

 4. Wypadek w Boniowicach

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło w poniedziałek 8 grudnia w miejscowości Boniowice przy ulicy Bytomskiej. W zderzeniu trzech samochodów została ranna jedna osoba.

 5. Kierowcy „na podwójnym gazie”

  Tarnogórscy policjanci codziennie dokonują kontroli trzeźwości kierowców poruszających się po terenie powiatu tarnogórskiego. Podczas ostatnich wzmożonych działań, które trwały 24 godziny stróże prawa skontrolowali ponad 2 tys. kierowców. Pomimo nagłaśniania tego typu działań znajdują się osoby, które wsiadają za kierownicą pomimo, że wcześniej spożywali alkohol...

 6. Odblaski i porady dla tarnogórzan

  Policjanci z tarnogórskiej komendy, podczas prowadzonej kampanii „Rok pieszego”, przeprowadzili spotkanie na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla tarnogórzan z dzielnicy Strzybnica. Podczas spotkania stróże prawa ostrzegali także przed oszustami, działającymi metodą "na wnuczka".

 7. Mikołajkowe spotkanie i odblaski dla dzieci

  Wczoraj policjanci z tarnogórskiej komendy, podczas roratniej mszy świętej, spotkali się z dziećmi, przypominając im o bezpieczeństwie pieszych. Spotkanie odbyło się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Strzybnicy. Dzieci otrzymały upominki w postaci odblasków i słodyczy oraz miały okazję na spotkanie ze Sznupkiem - maskotką policji.

 8. Sprawdzili stan trzeźwości 2300 kierowców

  Tarnogórscy policjanci podsumowali 24 godzinne działania "Alkohol i Narkotyki", które były prowadzone w miniony weekend. W akcji wzięło udział 20 policjantów, którzy skontrolowali ponad 2300 kierowców. Policjanci zatrzymali 2 kierowców, którzy kierowali w stanie nietrzeźwości.

 9. Bądź widoczny - noś odblaski !

  Tarnogórscy policjanci ruchu drogowego codziennie ujawniają wykroczenia związane z nieprzestrzeganiem obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez pieszych. Podczas ostatnich wzmożonych działań, policjanci nałożyli 28 mandatów wobec właśnie tej grupy uczestników ruchu drogowego, w tym za brak odblasków i przechodzenie w miejscach niedozwolonych.

 10. Kierowcy na "podwójnym gazie"

  Tarnogórscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili wzmożone działania pod kryptonimem "Trzeźwość". W kilkunastu miejscach na terenie powiatu tarnogórskiego mundurowi z drogówki prowadzili kontrole zmierzające do wyeliminowania z dalszej jazdy nietrzeźwych kierowców. Przebadano ponad 800 kierujących. W ręce policjantów wpadło 4 pijanych kierowców.