Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"

Ruch drogowy

 1. Trwają działania "Truck & Bus"

  Dzisiaj od 6.00 do 22.00 śląscy policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Drogówka szczególnie bacznie przyjrzy się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dokładnie sprawdzane będą trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów i autobusów, a także uprawnienia do kierowania oraz relacja czasu jazdy i wypoczynku.

 2. Tragiczny wypadek w Kaletach

  Tarnogórscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po 9-ej w Kaletach. Jak ustalono, na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 789 doszło do czołowego zderzenia osobowego volkswagena z ciężarowym renaultem. W wypadku zginęła 59-letnia kierująca osobówką. Ranny kierowca ciężarówki został przewieziony do szpitala.

 3. Podsumowanie akcji "Prędkość"

  Wczoraj w naszym województwie prowadzona była policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych. W powiecie tarnogórskim policjanci ujawnili 119 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości.

 4. Trwa akcja "Prędkość" w śląskim garnizonie

  Od wczesnych godzin rannych w całym województwie trwa policyjna akcja „Prędkość”. Mundurowi wykorzystują wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideorejestratory. W trakcie kontroli sprawdzany będzie także stan trzeźwości kierowców, sposób przewożenia dzieci oraz posiadanie niezbędnych dokumentów.

 5. Podsumowanie akcji policjantów drogówki

  Wczoraj tarnogórscy policjanci przeprowadzili wzmożone działania pod kryptonimem "Trzeźwość". W kilkudziesięciu miejscach na terenie powiatu tarnogórskiego mundurowi z drogówki prowadzili kontrole zmierzające do wyeliminowania z dalszej jazdy nietrzeźwych kierowców. Przebadano 939 kierowców. W ręce policjantów wpadło wczoraj 6 kierowców będących pod wpływem alkoholu, z czego 3 podczas akcji.

 6. Jutro wzmożone działania "Trzeźwość"

  Jutro w godzinach 5.00-13.00 tarnogórscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone kontrole w związku akcją pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

 7. Policjanci podsumowali wzmożone działania- ponad setka wykroczeń

  Pod koniec ubiegłego tygodnia, na terenie powiatu tarnogórskiego policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia drogowe związane z nieprzestrzeganiem obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. W ramach akcji "Pasy" przeprowadzono 130 kontroli drogowych, podczas których policjanci ujawnili łącznie 127 wykroczeń drogowych dotyczących obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów.

 8. Tragiczny wypadek w Kaletach

  Policjanci z Tarnowskich Gór ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj po 3.00 w Kaletach. W zdarzeniu zginął 28-letni kierowca opla.

 9. Urudnienia w ruchu - DK 11- odcinek Lubliniec-Tworóg

  Na drodze krajowej nr 11, na odcinku pomiędzy Tworogiem a Lublińcem właśnie rozpoczęto prace remontowe. Mogą one potrwać do maja bieżącego roku. W miejscu remontu została zmieniona organizacja ruchu. Zakresem prac został objęty odcinek drogi od 557 km do 558 km....

 10. Podsumowanie działań "Kontrola drogowa piesi"

  Tarnogórscy policjanci podsumowali działania "Kontrola drogowa piesi", które były przeprowadzone wczoraj na terenie naszego powiatu. W trakcie działań stróże prawa odnotowali kilkadziesiąt wykroczeń w tym 7 popełnionych przez kierujących pojazdami oraz 61 przez pieszych. Podczas trwania działań policjanci nałożyli łącznie 56 mandatów karnych. Największą ilość represji zastosowano wobec pieszych z powodu przechodzenia w miejscu niedozwolonym oraz niestosowania się do sygnalizacji świetlnej.