Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"

Ruch drogowy

 1. Trzy osoby ranne w wypadku na DK 78

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło wczoraj przed godziną 17-tą w miejscowości Nakło Śląskie na drodze krajowej nr 78. W czołowym zderzeniu pojazdów ranne zostały trzy osoby. Kierowcy samochodów byli trzeźwi.

 2. 105 przekroczeń prędkości, 100 mandatów i zatrzymane 3 prawa jazdy

  We wtorek tarnogórscy policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania „Prędkość”. Działania te ukierunkowane były na dyscyplinowanie kierujących, którzy przekraczając prędkość stwarzają zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 kilometórw w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali 3 prawa jazdy.

 3. Wypadki z pieszymi

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny wypadków do których doszło w ostatnich dniach na terenie Tarnowskich Gór. W zdarzeniach ranni zostali piesi, którzy przechodzili przez oznakowane przejścia dla pieszych. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych oraz miejsc wzmożonego ruchu pieszych.

 4. Tour de Pologne - komunikat dla kierowców

  UWAGA!!! 4 sierpnia zalecany dojazd do lotniska w Pyrzowicach trasą A-1, S-1. Od 3 do 5 sierpnia na terenie województwa śląskiego zostaną rozegrane trzy etapy Wyścigu kolarskiego 72. Tour de Pologne UCI World Tour. W tych dniach należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym w obrębie trasy wyścigu. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram wyścigu na terenie powiatu tarnogórskiego. Infolinia dla kierowców 730-204-816.

 5. Kampania "Bezpieczny autobus"

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych kontynuuje kampanię informacyjną "Bezpieczny autobus". Dzięki niej możliwa jest e-usługa umożliwiająca za pomocą informacji zawartych na stronie internetowej sprawdzić autobusy przewożące dzieci. W okresie wakacyjnym jest to kolejny sposób na wzmożenie bezpieczeństwa podróżnych.

 6. Tydzień Bezpiecznego Kierowcy

  W dniach 19-26 lipca 2015r trwa tydzień św. Krzysztofa - patrona kierowców. W związku z tym apelujemy o ostrożną, rozważną jazdę i prosimy, aby tak potem zostało na co dzień. Dzięki temu wszystkim po polskich drogach będzie podróżowało się bezpieczniej.

 7. Wypadek w Miasteczku Śląskim-rozbite trzy pojazdy, dwie osoby ranne,

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło wczoraj w Miasteczku Śląskim w rejonie skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 908 z 912. W wypadku ranne zostały 2 osoby, które trafiły do szpitala

 8. Podsumowanie akcji "Prędkość"

  8 lipca w naszym województwie prowadzona była policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości. Przypominamy, że od 18.05.2015r. obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym w tym przekroczenia prędkości.

 9. Bezpieczne wakacje w Strzybnicy

  Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach przeprowadzili spotkania z dziećmi, które spędzają ferie w mieście. Mundurowi odwiedzili najmłodszych wypoczywających w miejskiej świetlicy w Strzybnicy. Były konkursy, testy wiedzy, możliwość zobaczenia z bliska policyjnego radiowozu oraz motocykla.

 10. Wypadek na drodze do Brynicy- ranny 21-letni kierowca

  Policjanci z tarnogórskiej komendy wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło wczoraj po godzinie 17-ej na drodze pomiędzy Świerklańcem -Ostrożnicą, a Brynicą. W zdarzeniu została ranny został 21-letni kierowca seata cordoba.