Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"

Ruch drogowy

 1. 5 osób rannych w wypadku na DW 789 w Kaletach

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło wczoraj po godzinie 18-ej na drodze wojewódzkiej nr 789 w Kaletach. W wypadku ranne zostały 4 osoby dorosłe i małe dziecko. Ranni zostali przetransportowani do szpitali. Droga była zablokowana przez kilka godzin.

 2. "Trzeźwe przewozy" w garnizonie śląskim

  Wczoraj policjanci śląskiej drogówki ( w tym również z tarnogórskiej komendy)kontrolowali stan trzeźwości kierujących, trudniących się przewozem osób. Kontrole nie ominęły także kierowców samochodów ciężarowych i innych pojazdami. Podczas działań mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej 26 799 kierujących. Spośród nich 84 prowadziło pojazdy pod wpływem alkoholu.

 3. Podsumowanie działań "Truck & Bus" w Tarnowskich Górach

  Podczas ostatniej akcji „Truck & Bus" tarnogórscy policjanci skontrolowali 88 pojazdów, w tym 8 autobusów i 73 ciężarówki. W trakcie kontroli policjanci ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń. Ze względu na stan techniczny mundurowi nie dopuścili do dalszej jazdy 4 pojazdy w tym jeden autobus miejski. Ogólnie ujawniono ponad 15 naruszeń związanych ze stanem technicznym pojazdów oraz nałożono 32 mandaty za różnego rodzaju wykroczenia drogowe.

 4. Policjanci spotkali się z miłośnikami "małego fiata"

  Policjanci z tarnogórskiej komendy spotkali się z miłośnikami motoryzacji i fanami „małego i dużego fiata”. Podczas konkursu zorganizowanego przez Polski Związek Motorowy -Tarnogórski Klub Motorowy udział wzięło ponad 20 załóg zabytkowych już „maluszków”. Konkurs rozpoczął się od oceny estetycznej pojazdów i badania technicznego. Policjanci spotkali się z uczestnikami i omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w świetle niedawno wprowadzonych zmian w obowiązujących przepisach.

 5. Obowiązkowe odblaski dla pieszych

  Przypominamy: od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

 6. Kraksa na obwodnicy

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku do którego doszło w rejonie skrzyżowania na tarnogórskiej obwodnicy. W zderzeniu trzech samochodów ranne zostały dwie osoby. Utrudnienia w ruchu trwały ponad 2 godziny. Kierowcy byli trzeźwi.

 7. Wykroczenia w oku kamery

  Tarnogórscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania mające na celu dyscyplinowanie kierowców, którzy popełniają wykroczenia wobec pieszych. W akcji wykorzystano specjalny pojazd - tzw. ruchome stanowisko dowodzenia - z KWP w Katowicach. Z jego pomocą policjanci rejestrowali wykroczenia popełniane zarówno przez kierowców, jak i pieszych.

 8. Trwają działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS"

  Dzisiaj od 6.00 tarnogórscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Drogówka szczególnie bacznie przygląda się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych. Sprawdzana jest trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów i autobusów, uprawnienia oraz czas jazdy i wypoczynku osób za kierownicą.

 9. Nietrzeźwy pirat drogowy

  Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany 53-letni tarnogórzanin, który w miniony wtorek został zatrzymany przez tarnogórskich stróżów prawa. Kierowca volkswagena golfa oprócz wysokiej grzywny i utraty prawa jazdy może spędzić nawet 2 lata w więzieniu.

 10. Pieszy 9-latek ranny w wypadku

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło w tym tygodniu w Radzionkowie na ulicy Słowackiego. W wypadku ranny został 9-cio letni chłopiec.