Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"

Ruch drogowy

 1. "Bezpieczne wakacje" w Tarnowskich Górach

  Na tarnogórskim Rynku policjanci wraz ratownikami z WOPR-u, harcerzami oraz bankowcami przeprowadzili szkolenia i prelekcje na temat bezpieczeństwa. Każdy mógł przejść szybki kurs pierwszej pomocy, sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze oraz porozmawiać z specjalistami od bezpieczeństwa w naszym mieście. Podczas imprezy, zorganizowanej wspólnie ratownikami, tarnogórskim magistratem i bankowcami uczestniczyły dzieci, ich rodzice oraz turyści. Każdy uczestnik oprócz tego, że otrzymał miły upominek, mógł zobaczyć policyjny sprzęt, zasiąść za sterem łodzi lub skutera wodnego oraz przygotować się na „bezpieczne wakacje”.

 2. Zatrzymany dzięki monitoringowi i szybkiej interwencji

  W nocy tarnogórscy policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca tego miasta, który mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie spowodował kolizję z innym samochodem oraz wjechał w witrynę sklepu. Zatrzymanemu, oprócz utraty prawa jazdy i 5 tysięcy złotych grzywny, grozi kara do 2 lat więzienia.

 3. Rowerzystka pod kołami samochodu

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło wczoraj przed godziną 21-szą w Tarnowskich Górach na ulicy Bytomskiej. W zderzeniu z samochodem osobowym ranna został 12-letnia rowerzystka. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Dokładne okoliczności i przyczyny wyjaśniają śledczy z tarnogórskiej komendy.

 4. Podsumowanie wzmożonych działań "Trzeźwość"

  W minioną sobotę tarnogórscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili wzmożone działania pod kryptonimem "Trzeźwość". W kilkunastu miejscach powiatu mundurowi z drogówki prowadzili kontrole zmierzające do wyeliminowania z dalszej jazdy kierujących pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Przebadano ponad 1400 kierowców. Policjanci nie ujawnili kierowców będących pod wpływem alkoholu.

 5. Ponad 100 wykroczeń - podsumowanie działań "PASY"

  Wczoraj na terenie powiatu tarnogórskiego policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia drogowe związane z nieprzestrzeganiem obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. W ramach akcji "Pasy" przeprowadzono 107 kontroli drogowych, podczas których policjanci ujawnili łącznie 112 wykroczeń drogowych dotyczących obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów.

 6. Działania "Pasy"

  Dzisiaj od rana policjanci śląskiej drogówki prowadzą działania PASY. Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzą do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących do bezpiecznego przewożenia najmłodszych pasażerów.

 7. Kierowcy na podwójnym gazie.

  Tylko przez ostatni weekend w ręce tarnogórskich stróżów prawa wpadło 8 kierujących pojazdami, którzy byli pod wpływem alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani na drogach nad zalewem Nakło Chechło, na tarnogórskiej obwodnicy oraz w Świętoszowicach. Kierowcom oprócz utraty prawa jazdy na 3 lata i 5 tyś. złotych kary grozi do 2 lat pozbawienia wolności...

 8. Laureaci wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

  Dzisiaj oficjalnie zakończono i wręczono nagrody zwycięzcom eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół średnich oraz Ogólnopolskiego Turnieju "BRD" tj. Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nagrody wręczył Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry Arkadiusz Czech wraz z Komendantem Policji w Tarnowskich Górach mł.insp. Tadeuszem Stuchlik.

 9. Staranował ogrodzenie i wjechał w dom

  W niedzielę tarnogórscy policjanci zatrzymali 35-letniego tarnogórzanina, który wjechał w dom znajdujący się przy ulicy Sikorskiego w Bobrownikach Sląskich. Zatrzymanemu pobrano krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. O wyjątkowym szczęściu mogą mówić mieszkańcy tej posesji, którzy w tym czasie przebywali w innym miejscu.

 10. Podsumowanie długiego weekendu w powiecie tarnogórskim

  Tarnogórscy policjanci podsumowali prowadzoną w naszym powiecie akcję "Bezpieczny Weekend". Nad bezpieczeństwem na drogach kilkuset tarnogórskich policjantów. Niestety, nie dla wszystkich kierujących spotkania z nimi zakończyły się bez konsekwencji…