Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"

Ruch drogowy

 1. Wakacyjny egzamin na kartę rowerową

  Komenda Powiatowa Policji oraz Urząd Miasta w Tarnowskich Górach zapraszają dzieci, które chciałyby przystąpić do egzaminu na kartę rowerową, na tarnogórski Rynek w najbliższą sobotę, 2 sierpnia w godzinach 10.00-14.00. Ponadto tego dnia wiele atrakcji dla młodych i starszych : warsztaty udzielania pierwszej pomocy, turnieje, pokaz sprzętu policyjnego. ZAPRASZAMY!

 2. Śledczy ustalają przyczyny wypadków

  W minioną niedzielę na terenie powiatu doszło do dwóch wypadków, w których ranne zostały 3 osoby. Do zdarzeń doszło po godzinie 18-ej w miejscowości Celiny oraz na palu namiotowym nad zalewem Nakło Chechło.

 3. Boruszowice - zderzenie z rowerzystą (film)

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło w poniedziałek przed północą w miejscowości Boruszowice. W wypadku ranny został 54-letni rowerzysta.

 4. Niebezpieczny manewr

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło w 20 lipca br. przy ulicy Zejera w Radzionkowie. W zderzeniu osobowego forda z motocyklem honda ranne zostały dwie osoby.

 5. Działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS

  Dzisiaj od 6.00 tarnogórscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Drogówka szczególnie bacznie przygląda się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych. Sprawdzana jest trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów i autobusów, uprawnienia oraz czas jazdy i wypoczynku osób za kierownicą.

 6. Podsumowanie działań NURD

  Tarnogórscy policjanci przeprowadzili wczoraj na terenie naszego powiatu działania „NURD” - dotyczące Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego

 7. Osobówką wprost pod tira

  Dzisiaj przed godziną 11-tą w rejonie skrzyżowania drogi krajowej 78 i wojewódzkiej 911 w Świerklańcu doszło do zderzenia osobówki z tirem. W czołowym zderzeniu tych pojazdów ranny został kierowca samochodu Kia Rio. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku.

 8. Wzmożone działania NURD

  Dzisiaj od wczesnych godzin na terenie naszego powiatu policjanci drogówki prowadzą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli "NURD". Podczas akcji policjanci zwracają szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów...

 9. Poszukiwany, nietrzeźwy cyklista z sądowym zakazem...

  Wczoraj wieczorem policjanci z Komisariatu Policji w Pyrzowicach podczas patrolu zauważyli jadącego „wężykiem” rowerzystę. Zatrzymany do kontroli młody mężczyzna podczas badania trzeźwości „wydmuchał” 3,6 promila alkoholu. Okazało się także, że jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości, a dodatkowo posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, w tym także rowerów.

 10. Podsumowanie wmożonych działań drogówki

  W miniony poniedziałek tarnogórska drogówka prowadziła wzmożone działania „Trzeźwość”. Podczas kilkugodzinnej akcji policji poddali kontroli trzeźwości ponad 820 kierowców. W trakcie działań zatrzymano 3 kierowców będących w stanie nietrzeźwości. Oprócz utraty prawa jazdy grozi im do 2 lat pozbawienia wolności...