Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"

Ruch drogowy

 1. Akcja ZNICZ 2014

  Jak co roku przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki. Już rozpoczęli oni przygotowania do akcji ZNICZ 2014, tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. O przebiegu akcji oraz zmianach w organizacji ruchu i utrudnieniach będziemy na bieżąco informować na naszych stronach

 2. Finał konkursu "Zebry, kaski i odblaski..."

  Wczoraj zakończył się konkurs "Zebry, kaski i odblaski - jak bezpiecznie zachować się na drodze" zorganizowany przez tarnogórski oddział Polskiego Związku Motorowego. W tegorocznym, 11 już finale, udział wzięło kilkaset dzieci ze szkół podstawowych z Tarnowskich Gór i Radzionkowa. Tematem przewodnim konkursu było bezpieczeństwo pieszych w aspekcie noszenia elementów odblaskowych. Najlepszym nagrody wręczył komendant tarnogórskiej policji podinsp. Andrzej Wystalski.

 3. Akcja ZNICZ 2014- utrudnienia w ruchu

  Nadchodzący weekend to czas, kiedy wielu z nasz wybierze się na cmentarze, aby odwiedzić groby najbliższych. W związku z tym, spodziewamy się wzmożonego ruchu na drogach. Poniżej przedstawiamy ważne informacje dotyczące zmiany w organizacji ruchu w okolicach cmentarzy oraz przewidywanych utrudnień komunikacyjnych na terenie naszego powiatu.

 4. AKCJA SPOŁECZNA "BEZPIECZNY, BO WIDOCZNY"

  Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.

 5. Śmiertelny wypadek w Szałszy

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, w którym zginęła 42-letnia piesza. Do zdarzenia doszło dzisiaj rano w miejscowości Szałsza w gminie Zbrosławice.

 6. Wypadek w Kaletach

  Dzisiaj około godziny 7-ej rano w Kaletach na drodze wojewódzkiej nr 908 doszło do zderzenia dwóch samochodów. W wypadku ranna została kierująca oplem corsą, która z ogólnymi obrażeniami trafiła do piekarskiej urazówki.

 7. Ostatnie pożegnanie

  Tragicznie i niespodziewanie odszedł od nas nasz przyjaciel i kolega sierż.szt. Marcin Bielski. Wspaniały kolega, wzorowy policjant. Wyjątkowo oddany służbie. Pogrążeni w wielkim smutku składamy kondolencje rodzinie i bliskim Marcina...

 8. Śmiertelny wypadek w Miasteczku Śląskim

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku. Do zdarzenia doszło wczoraj przed 16.00 w Miasteczku Śląskim. W wyniku zderzenia osobowego seata z autobusem komunikacji miejskiej zginął 34-letni kierowca osobówki, a cztery inne osoby zostały ranne.

 9. Pieszy pod kołami peugeota

  1 października po godzinie 15-ej doszło do wypadku drogowego przy ulicy Częstochowskiej w Tarnowskich Górach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 15 latek wybiegł na jezdnię zza stojącego autobusu wprost pod kola osobowego peugeota. W wyniku zderzenia się z samochodem nastolatek trafił do szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku badają tarnogórscy śledczy.

 10. Wypadki drogowe na terenie powiatu

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadków do których doszło pod koniec września na terenie naszego powiatu....