Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Zwolnij - unikniesz wypadku, kolizji lub mandatu
Mapa Zagrożeń
Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"
Pomoc bezdomnym

Ruch drogowy

 1. Wypadek w Pyrzowicach

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło dzisiaj w Pyrzowicach na skrzyżowaniu ulicy Wolności z ulicą Piłsudskiego. W wyniku zderzenia się dostawczego forda z osobowym renault ranna została jedna osoba. Kierowcy byli trzeźwi.

 2. Bezpieczeństwo pieszych po zmroku

  Tarnogórscy policjanci apelują do pieszych poruszjących się po zmroku o używanie elementów odblaskowych. Mając na uwadze bezpieczeństwo tarnogórzan policjanci przygotowali krótki film na temat bezpieczństwa pieszych.

 3. Jutro wzmożone działania NURD

  Jutro na terenie naszego powiatu tarnogórscy policjanci przeprowadzą akcję pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów

 4. Bezpieczeństwo na zamarzniętych akwenach

  Wczoraj nad zalewem Nakło-Chechło tarnogórscy policjanci, wraz ze strażakami oraz ratownikami, prowadzili działania profilaktyczno-prewencyjne. W imprezie wzięło udział kilkaset osób. Oprócz pokazów, prelekcji i ćwiczeń, uczestnicy mogli także spróbować „morsowania” ze Sznupkiem – maskotką śląskiej policji. Policjanci przekazywali również odblaski.

 5. Uwaga na pieszych. Kolejny wypadek.

  Tarnogórscy policjanci ustalają dokładne okoliczności i przyczyny wypadku drogowego do którego doszło dzisiaj po godzinie 10-ej w rejonie skrzyżowania ulicy Wyszyńskiego z Obwodnicą. W wypadku ranna została 42-lenia piesza. Kierowca osobówki był trzeźwy. Do wypadku doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych.

 6. Policjanci rozdawali odblaski na świątecznym kiermaszu

  Policjanci z tarnogórskiej komendy, w związku z prowadzoną kampanią „Rok pieszego 2015”, przeprowadzili spotkanie z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie odbyło się podczas świątecznego kiermaszu. Mundurowi przekazali uczestnikom kilkaset odblasków. Podczas spotkania stróże prawa ostrzegali także przed oszustami, działającymi metodą "na wnuczka".

 7. Trwa policyjna akcja NURD

  Dzisiaj na terenie powiatu tarnogórskiego policjanci drogówki prowadzą akcję pod nazwą: "NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO", która ma na celu nie tylko poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych, ale również zwrócenie uwagi na przestrzeganie przepisów przez tych uczestników ruchu.

 8. Wypadek na DK nr 11 - 4 osoby ranne

  Tarnogórscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło dzisiaj na drodze krajowej nr 11 w Tarnowskich Górach. W wyniku zderzenia się dwóch samochodów ranne zostały 4 osoby. Kierowcy samochodów byli trzeźwi.

 9. Hondą w autobus. Kierowca osobówki pijany

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem na ulicy Wyspiańskiego w Tarnowskich Górach. W zderzeniu samochodu osobowego z autobusem miejskim ranne zostało 3-letnie dziecko. Kierowca osobówki miał 2,2 promila alkoholu w organizmie.

 10. Autobus staranował ogrodzenie

  Dzisiaj przed godziną 6-tą rano miała miejsce kolizja z udziałem autobusu miejskiego linii 20. Do zdarzenia doszło w miejscowości Kamieniec w gm. Zbrosławice. Jak ustalili policjanci obsługujący to zdarzenie, w wyniku usterki technicznej kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji...