Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"

Ruch drogowy

 1. Setka mandatów dla piratów drogowych

  Wczoraj tarnogórscy policjanci uczestniczyli we wzmożonych działaniach „Prędkość”. Podczas działań policjanci ujawnili ponad 100 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości, nakładając na łamiących przepisy 100 mandatów karnych.

 2. Porady dla kibiców wybierających się do Spodka

  W najbliższy weekend w katowickim Spodku rozegrane zostaną półfinałowe i finałowe mecze Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Nad bezpieczeństwem kibiców i mieszkańców cały czas czuwają policjanci ze wszystkich służb. Wszystkich miłośników sportowych wydarzeń, wybierających się do Spodka i strefy kibica, pragniemy poinformować o wskazówkach bezpiecznego i sprawnego dotarcia na miejsce.

 3. Jutro wzmożone działania pk. "Prędkość"

  Jutro na terenie naszego powiatu prowadzona będzie policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.

 4. Tarnogórscy policjanci podsumowali "Trzeźwe przewozy"

  Tarnogórscy policjanci podsumowali wzmożone działania „Trzeźwe przewozy”. Podczas działań policjanci przeprowadzili ponad 800 kontroli stanu trzeźwości kierujących pojazdami. Wzmożone kontrole stanu trzeźwości były prowadzone od godziny 4 nad ranem. W ręce policjantów wpadło 5 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu.

 5. Nawet nie wiedzieli, że dziecko wypadło z balkonu

  Policjanci z komisariatu w Tworogu zatrzymali 48-letnią kobietę oraz jej 38-letniego przyjaciela, którzy pijani, narazili na niebezpieczeństwo będące pod ich opieką półtoraroczne dziecko. Chłopczyk wypadł z balkonu mieszkania na pierwszym piętrze. Śmigłowcem przetransportowano go do katowickiego szpitala. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

 6. Wypadek przy wjeździe na autostradę

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło 11 września po godzinie 17-ej w Czekanowie przy wjeździe na autostradę A1.

 7. Policjant czujny i po służbie

  Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego tarnogórskiej komendy, w czasie wolnym od służby, zatrzymał w Bytomiu pijanego kierowcę. Badanie trzeźwości 53-letniego kierującego fiatem uno wykazało w jego organizmie 2,6 promila alkoholu. Dzięki zatrzymaniu być może uniknięto poważnych konsekwencji, do jakich mógł doprowadzić nieodpowiedzialny mężczyzna.

 8. Zamknięty odcinek drogi krajowej nr 11 Tworóg-Lubliniec

  Komunikat dla kierowców: Od jutra tj. 11 września, w związku z prowadzonym remontem drogi krajowej nr 11 zostanie wyłączony z ruchu odcinek pomiędzy miejscowością Tworóg - Lubliniec.

 9. Zapnij pasy

  Od wczesnych godzin rannych policjanci Ruchu Drogowego przeprowadzają działania pod nazwą "Pasy". Celem akcji jest reagowanie na wykroczenia dotyczące zaniechania stosowania podczas jazdy pasów i fotelików bezpieczeństwa. Działania prowadzone są przez cały dzień na terenie tarnogórskiego powiatu.

 10. Fiatem w Yamahę

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego do którego doszło wczoraj po godzinie 16-ej w Miasteczku Śląskim przy drodze wojewódzkiej 908. W zderzeniu fiata punto z motocyklem ranny został motocyklista.