Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Zwolnij - unikniesz wypadku, kolizji lub mandatu
IX EDYCJA KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" (2016)
Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"
Zadbaj o to, aby Twoje dane miały zawsze status nieskradzione
Mapa wypadków drogowych
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów

Ruch drogowy

 1. Świeć przykładem-noś odblaski !!!

  Ponad 300 odblasków rozdali wczoraj policjanci podczas spotkania na mszy roratnej w parafii w Strzybnicy. Podczas mszy świętej dla dzieci, policjanci przeprowadzili spotkanie na temat bezpieczeństwa pieszych. Mundurowi przypomnieli o podstawowych zasadach poruszania się po nieoświetlonych drogach oraz przechodzenia przez jezdnię. Podczas spotkania ponad 300 dzieci z dzielnicy Strzybnica, Rybna i Pniowiec otrzymało elementy odblaskowe w postaci kamizelek oraz odblasków.

 2. Podczas akcji drogówki przekazano pieszym kilkaset odblasków

  "Sprawdź stan techniczny auta i podaruj pieszemu odblask". Przez ostatnie dni policjanci oraz diagności z Tarnowskich Gór zachęcali kierowców podczas bezpłatnych przeglądów do przekazywania odblasków pieszym. Policjanci rozdają odblaski nie tylko pieszym, ale i kierowcom, którzy w ostatnich dniach skorzystali z darmowego sprawdzenia stanu technicznego swojego auta w tarnogórskich stacjach kontroli.

 3. Akcja ZNICZ 2016- utrudnienia w ruchu

  Nadchodzący weekend to czas, kiedy wielu z nasz wybierze się na cmentarze, aby odwiedzić groby najbliższych. W związku z tym, spodziewamy się wzmożonego ruchu na drogach. Poniżej przedstawiamy ważne informacje dotyczące zmiany w organizacji ruchu w okolicach cmentarzy oraz przewidywanych utrudnień komunikacyjnych na terenie powiatu tarnogórskiego.

 4. Uwaga! Poszukujemy świadków wypadku w Szałszy

  Poszukujemy osób, które były świadkami wypadku drogowego zaistniałego w dniu 19.10.2016r. przed godziną 6-tą rano na ulicy Ziemięcickiej w Szałszy /gmina Zbrosławice/. O kontakt z prowadzącym sprawę proszone są także osoby, które udzielały pierwszej pomocy.

 5. Śmiertelny wypadek w Tworogu

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę po godzinie 16-ej w Tworogu na drodze wojewódzkiej 907. W wypadku zginął 29-letni kierowca opla astry.

 6. Konkurs wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym

  Tarnogórscy policjanci, przy wsparciu komendy wojewódzkiej, przeprowadzili konkurs wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i umiejętności poruszania się na rowerze. St. asp. Tomasz Bratek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przekazał najmłodszym w trakcie turnieju wiele cennych wskazówek, dotyczących bezpieczeństwa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. W spotkaniu wzięli udział uczniowie wszystkich klas czwartych szkoły podstawowej nr 13 w Tarnowskich Górach.

 7. Stracił prawo jazdy za przewóz 3 dodatkowych pasażerów

  Zatrzymany we wtorek kierowca dostawczego mercedesa był zaskoczony, kiedy policjanci drogówki poinformowali go o zatrzymaniu prawa jazdy. Okazało się bowiem, że podczas kontroli drogowej z dwuosobowej kabiny wyszło aż 5 osób.

 8. Dwa dni i 18 zdarzeń drogowych...

  17 kolizji i wypadek to bilans drogowy dwóch ostatnich dni na tarnogórskich drogach. Nagła zmiany pogody, roztargnienie, pośpiech, a może rutyna, co miało wpływ na tak dużą liczbę zdarzeń? Tylko przez dwa dni policjanci ruchu drogowego byli wzywani do kilkunastu zdarzeń. Mundurowi apelują o rozwagę i skupienie podczas prowadzenia samochodu.

 9. Ranny motocyklista w wypadku na krajowej jedenastce

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj o 19.00 na prostym odcinku tarnogórskiej obwodnicy. W wypadku ranny został 43-letni motocyklista. Odcinek na krajowej jedenastce był zablokowany przez prawie godzinę. Mężczyzna jadący jednośladem najprawdopodobniej kierował pod wpływem alkoholu.

 10. Śmiertelny wypadek na DK 86 - poszukujemy kierowcy ciężarowego Iveco

  Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmiertelnego wypadku, który miał miejsce prawdopodobnie w sobotę na drodze krajowej nr 86 w rejonie Siewierza. Śledczy poszukują kierowcy ciężarowego Iveco Stralis koloru białego wyprodukowanego po 2007 roku. Jak wskazują zabezpieczone na miejscu ślady, tego typu pojazd śmiertelnie potrącił 39-letniego pieszego.