Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Zwolnij - unikniesz wypadku, kolizji lub mandatu
IX EDYCJA KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" (2016)
Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"
Zadbaj o to, aby Twoje dane miały zawsze status nieskradzione
Mapa wypadków drogowych
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów

Ruch drogowy

 1. Śmiertelny wypadek w Czekanowie

  Tarnogórscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze DK– 78 w Czekanowie. W wypadku zginął 29-letni kierowca matiza. Śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

 2. Uprawnienia pojazdów uprzywilejowanych

  Uczestniczenie w akcji związanej z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia, wykonywanie zadań związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. To tylko niektóre sytuacje, w których służby używają sygnałów pojazdu uprzywilejowanego.

 3. Kontrole autobusów przez patrole drogówki

  Informujemy, że jako punkt kontrolny dla autobusów wycieczkowych jest parking przy Parku Wodnym w Tarnowskich Górach przy ul. Obwodnica 8. Organizatorzy wycieczek, przedstawiciele szkół oraz rodzice zainteresowani kontrolą autobusu przed wyjazdem na wycieczkę mogą kontaktować się z koordynatorem ds. organizacji służby w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach pod nr tel. 32 393-52-97, 32 393-52-298, 32 393-52-290 i umówić się na kontrolę.

 4. Czarny wtorek na tarnogórskich drogach

  Tarnogórscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny dwóch śmiertelnych wypadków drogowych, do których doszło dzisiaj na drodze DW – 908. W pierwszym wypadku zginął pieszy uczestnik ruchu drogowego, natomiast w drugim zdarzeniu zginął kierowca ciężarówki. Śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności tych zdarzeń.

 5. Uwaga! Poszukujemy świadków wypadku

  Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach poszukuje osób, które były świadkami wypadku drogowego zaistniałego w dniu 21 grudnia 2016 r. około godziny 16.40 na ul. Zagórskiej w Tarnowskich Górach /rejon przystanku autobusowego/. Kierująca samochodem m-ki Peugeot 207 potrąciła pieszą przechodzącą przez wytyczone przejście dla pieszych.

 6. Poważny wypadek w Tarnowskich Górach

  Policjanci z tarnogórskiej komendy wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na ul. Korola w Tarnowskich Górach. W wypadku ciężko ranna została 47-letnia bytomianka. Kobieta została przetransportowana helikopterem do szpitala w Sosnowcu.

 7. Policjanci przekazali dzieciom kamizelki odblaksowe

  Tarnogórscy policjanci odwiedzili przedszkole nr 26 w Opatowicach i przekazali kamizelki odblaskowe dla dzieci. Stróże prawa rozmawiali także z dziećmi na temat bezpieczeństwa pieszych oraz przypomnieli o podstawowych zasadach poruszania się po drogach. Następnie podczas spaceru w okolicy swojego przedszkola, pod okiem policjanta dzieci uczyły się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię .

 8. Świeć przykładem - noś odblaski!

  Ponad 300 odblasków rozdali policjanci podczas spotkania na mszy roratnej w parafii w Strzybnicy. Podczas mszy świętej dla dzieci, policjanci przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa pieszych. Mundurowi przypomnieli o podstawowych zasadach poruszania się po nieoświetlonych drogach oraz przechodzenia przez jezdnię. Podczas spotkania dzieci z dzielnicy Strzybnica, Rybna i Pniowiec otrzymały elementy odblaskowe.

 9. Podczas akcji drogówki przekazano pieszym kilkaset odblasków

  "Sprawdź stan techniczny auta i podaruj pieszemu odblask". Przez ostatnie dni policjanci oraz diagności z Tarnowskich Gór zachęcali kierowców podczas bezpłatnych przeglądów do przekazywania odblasków pieszym. Policjanci rozdają odblaski nie tylko pieszym, ale i kierowcom, którzy w ostatnich dniach skorzystali z darmowego sprawdzenia stanu technicznego swojego auta w tarnogórskich stacjach kontroli.

 10. Uwaga! Poszukujemy świadków wypadku w Szałszy

  Poszukujemy osób, które były świadkami wypadku drogowego zaistniałego w dniu 19.10.2016r. przed godziną 6-tą rano na ulicy Ziemięcickiej w Szałszy /gmina Zbrosławice/. O kontakt z prowadzącym sprawę proszone są także osoby, które udzielały pierwszej pomocy.