Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"

Ruch drogowy

 1. Policjanci spotkali się z dziećmi z półkolonii

  Wczoraj tarnogórską komendę odwiedziły dzieci spędzające półkolonie w Wojsce. Podczas wizyty zwiedziły one komendę oraz dowiedziały na czym na czym polega praca policjantów i jak są wyposażeni do codziennej służby. Stróże prawa przypomnieli również najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

 2. Rozpoczął się „Bezpieczny Weekend”

  Przed nami ostatni weekend wakacji, czyli wzmożone natężenie ruchu drogowego związane z powrotami z wakacji. W dniach od 28 do 30 sierpnia b.r. policjanci śląskiej drogówki przeprowadzą działania pod nazwą „Bezpieczny Weekend”. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o szczególną czujność i rozwagę na drodze.

 3. Trzy osoby ranne w wypadku na DK 78

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło wczoraj przed godziną 17-tą w miejscowości Nakło Śląskie na drodze krajowej nr 78. W czołowym zderzeniu pojazdów ranne zostały trzy osoby. Kierowcy samochodów byli trzeźwi.

 4. 105 przekroczeń prędkości, 100 mandatów i zatrzymane 3 prawa jazdy

  We wtorek tarnogórscy policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania „Prędkość”. Działania te ukierunkowane były na dyscyplinowanie kierujących, którzy przekraczając prędkość stwarzają zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 kilometórw w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali 3 prawa jazdy.

 5. Wypadki z pieszymi

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny wypadków do których doszło w ostatnich dniach na terenie Tarnowskich Gór. W zdarzeniach ranni zostali piesi, którzy przechodzili przez oznakowane przejścia dla pieszych. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych oraz miejsc wzmożonego ruchu pieszych.

 6. Tour de Pologne - komunikat dla kierowców

  UWAGA!!! 4 sierpnia zalecany dojazd do lotniska w Pyrzowicach trasą A-1, S-1. Od 3 do 5 sierpnia na terenie województwa śląskiego zostaną rozegrane trzy etapy Wyścigu kolarskiego 72. Tour de Pologne UCI World Tour. W tych dniach należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym w obrębie trasy wyścigu. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram wyścigu na terenie powiatu tarnogórskiego. Infolinia dla kierowców 730-204-816.

 7. Kampania "Bezpieczny autobus"

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych kontynuuje kampanię informacyjną "Bezpieczny autobus". Dzięki niej możliwa jest e-usługa umożliwiająca za pomocą informacji zawartych na stronie internetowej sprawdzić autobusy przewożące dzieci. W okresie wakacyjnym jest to kolejny sposób na wzmożenie bezpieczeństwa podróżnych.

 8. Tydzień Bezpiecznego Kierowcy

  W dniach 19-26 lipca 2015r trwa tydzień św. Krzysztofa - patrona kierowców. W związku z tym apelujemy o ostrożną, rozważną jazdę i prosimy, aby tak potem zostało na co dzień. Dzięki temu wszystkim po polskich drogach będzie podróżowało się bezpieczniej.

 9. Wypadek w Miasteczku Śląskim-rozbite trzy pojazdy, dwie osoby ranne,

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło wczoraj w Miasteczku Śląskim w rejonie skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 908 z 912. W wypadku ranne zostały 2 osoby, które trafiły do szpitala

 10. Podsumowanie akcji "Prędkość"

  8 lipca w naszym województwie prowadzona była policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości. Przypominamy, że od 18.05.2015r. obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym w tym przekroczenia prędkości.