Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"

Ruch drogowy

 1. Śmiertelny wypadek w Miasteczku Śląskim

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku. Do zdarzenia doszło wczoraj przed 16.00 w Miasteczku Śląskim. W wyniku zderzenia osobowego seata z autobusem komunikacji miejskiej zginął 34-letni kierowca osobówki, a cztery inne osoby zostały ranne.

 2. Pieszy pod kołami peugeota

  1 października po godzinie 15-ej doszło do wypadku drogowego przy ulicy Częstochowskiej w Tarnowskich Górach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 15 latek wybiegł na jezdnię zza stojącego autobusu wprost pod kola osobowego peugeota. W wyniku zderzenia się z samochodem nastolatek trafił do szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku badają tarnogórscy śledczy.

 3. Wypadki drogowe na terenie powiatu

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadków do których doszło pod koniec września na terenie naszego powiatu....

 4. Dzielnicowi z wizytą u pierwszaków

  Wczoraj dzielnicowi ze Starych Tarnowic, Rept Śląskich oraz Bobronik spotkali się z pierwszoklasistami, którym podczas pogadanek przekazano elementy odblaskowe. Stróże prawa odwiedzili szkoły podstawowe w swoich rejonach służbowych.

 5. Przejeżdżali skrzyżowanie na czerwonym świetle

  Tarnogórscy policjanci wydziału ruchu drogowego przeprowadzili wzmożone działania mające na celu ujawnianie wykroczeń drogowych związanych z przejazdem przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Do działań wykorzystano specjalny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia z KWP w Katowicach. To nie ostatnia tego typu akcja.

 6. Setka mandatów dla piratów drogowych

  Wczoraj tarnogórscy policjanci uczestniczyli we wzmożonych działaniach „Prędkość”. Podczas działań policjanci ujawnili ponad 100 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości, nakładając na łamiących przepisy 100 mandatów karnych.

 7. Porady dla kibiców wybierających się do Spodka

  W najbliższy weekend w katowickim Spodku rozegrane zostaną półfinałowe i finałowe mecze Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Nad bezpieczeństwem kibiców i mieszkańców cały czas czuwają policjanci ze wszystkich służb. Wszystkich miłośników sportowych wydarzeń, wybierających się do Spodka i strefy kibica, pragniemy poinformować o wskazówkach bezpiecznego i sprawnego dotarcia na miejsce.

 8. Jutro wzmożone działania pk. "Prędkość"

  Jutro na terenie naszego powiatu prowadzona będzie policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.

 9. Tarnogórscy policjanci podsumowali "Trzeźwe przewozy"

  Tarnogórscy policjanci podsumowali wzmożone działania „Trzeźwe przewozy”. Podczas działań policjanci przeprowadzili ponad 800 kontroli stanu trzeźwości kierujących pojazdami. Wzmożone kontrole stanu trzeźwości były prowadzone od godziny 4 nad ranem. W ręce policjantów wpadło 5 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu.

 10. Nawet nie wiedzieli, że dziecko wypadło z balkonu

  Policjanci z komisariatu w Tworogu zatrzymali 48-letnią kobietę oraz jej 38-letniego przyjaciela, którzy pijani, narazili na niebezpieczeństwo będące pod ich opieką półtoraroczne dziecko. Chłopczyk wypadł z balkonu mieszkania na pierwszym piętrze. Śmigłowcem przetransportowano go do katowickiego szpitala. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.