Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"

Ruch drogowy

 1. Autobus staranował ogrodzenie

  Dzisiaj przed godziną 6-tą rano miała miejsce kolizja z udziałem autobusu miejskiego linii 20. Do zdarzenia doszło w miejscowości Kamieniec w gm. Zbrosławice. Jak ustalili policjanci obsługujący to zdarzenie, w wyniku usterki technicznej kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji...

 2. Pędził przez miasto z prędkością 166km/h.

  W minioną sobotę tarnogórscy policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali dwóch „piratów drogowych”. Policjanci zatrzymali im prawa jazdy. 19-letni mieszkaniec Bytomia pędził swoim golfem przez miasto z prędkością 166km/h, zaś 31-letni tarnogórzanin z prędkością 101km/h. Obecnie przez najbliższe 3 miesiące mogą podróżować samochodem tylko jako pasażerowie.

 3. Lekcja bezpieczeństwa w tarnogórskiej „trójce”

  6-latki tarnogórskiej „trójki” uczyli się bezpiecznych postaw i zachowań pod okiem tarnogórskich policjantów. Uczniowie mieli okazję poznać dzielnicowego, który na co dzień monitoruje stan bezpieczeństwa w rejonie szkoły, a także zobaczyć jak policjanci zabezpieczają ślady na miejscu włamania. Każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkowy dyplom ze swoimi odciskami dłoni oraz elementy odblaskowe w ramach działań „Rok pieszego-2015”. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Otwarta firma” w związku ze światowym tygodniem przedsiębiorczości 2015.

 4. Nie ustąpili pierwszeństwa !

  W niedzielę doszło do dwóch wypadków na terenie powiatu tarnogórskiego, w których ranne zostały 3 osoby. Po godzinie 12-ej w Celinach na ulicy Męczenników doszło do zderzenia fiata palio z daewoo lanos, a w Radzionkowie przy ulicy Św. Wojciecha zderzył się fiat punto z fordem puma. Kierowcy wszystkich pojazdów biorących udział w wypadkach byli trzeźwi.

 5. Czołowe zderzenie na Parkowej

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło w sobotę około godziny 2-ej w nocy na ulicy Parkowej w Świerklańcu, gdzie doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów. W wypadku ranne zostały dwie młode kobiety, które podróżowały fiatem panda.

 6. Podsumowanie weekendu - bezpieczeństwo na drogach

  Tylko przez weekend policjanci wydziału ruchu drogowego ujawnili ponad 110 wykroczeń, nakładając 111 mandatów. Mundurowi zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych w związku z usterkami technicznym lub brakiem przeglądu technicznego, zatrzymali 6 praw jazdy, za jazdę „na podwójnym gazie” oraz przekroczeniem prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci też wykonali czynności do 4 wypadków i 12 kolizji drogowych

 7. Wypadek z udziałem nietrzeźwego pieszego

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce wczoraj około godziny 17.00 na Obwodnicy. Samochód renault potrącił pieszego, który miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Mężczyzna wszedł prosto pod jadący samochód.

 8. Akcja ZNICZ 2015- utrudnienia w ruchu

  Nadchodzący weekend to czas, kiedy wielu z nasz wybierze się na cmentarze, aby odwiedzić groby najbliższych. W związku z tym, spodziewamy się wzmożonego ruchu na drogach. Poniżej przedstawiamy ważne informacje dotyczące zmiany w organizacji ruchu w okolicach cmentarzy oraz przewidywanych utrudnień komunikacyjnych na terenie powiatu tarnogórskiego.

 9. 5 osób rannych w wypadku na DW 789 w Kaletach

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj po godzinie 18-ej na drodze wojewódzkiej nr 789 w Kaletach. W wypadku ranne zostały 4 osoby dorosłe i małe dziecko. Ranni zostali przetransportowani do szpitali. Droga była zablokowana przez kilka godzin.

 10. "Trzeźwe przewozy" w garnizonie śląskim

  Wczoraj policjanci śląskiej drogówki ( w tym również z tarnogórskiej komendy)kontrolowali stan trzeźwości kierujących, trudniących się przewozem osób. Kontrole nie ominęły także kierowców samochodów ciężarowych i innych pojazdów. Podczas działań mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej 26 799 kierujących. Spośród nich 84 prowadziło pojazdy pod wpływem alkoholu.