Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Zwolnij - unikniesz wypadku, kolizji lub mandatu
IX EDYCJA KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" (2016)
Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"
Zadbaj o to, aby Twoje dane miały zawsze status nieskradzione
Mapa wypadków drogowych
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów

Ruch drogowy

 1. Kontrole autobusów przez patrole drogówki

  Informujemy, że jako punkt kontrolny dla autobusów wycieczkowych jest parking przy Parku Wodnym w Tarnowskich Górach przy ul. Obwodnica 8. Organizatorzy wycieczek, przedstawiciele szkół oraz rodzice zainteresowani kontrolą autobusu przed wyjazdem na wycieczkę mogą kontaktować się z koordynatorem ds. organizacji służby w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach pod nr tel. 32 393-52-97, 32 393-52-298, 32 393-52-290 i umówić się na kontrolę.

 2. Czarny wtorek na tarnogórskich drogach

  Tarnogórscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny dwóch śmiertelnych wypadków drogowych, do których doszło dzisiaj na drodze DW – 908. W pierwszym wypadku zginął pieszy uczestnik ruchu drogowego, natomiast w drugim zdarzeniu zginął kierowca ciężarówki. Śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności tych zdarzeń.

 3. Uwaga! Poszukujemy świadków wypadku

  Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach poszukuje osób, które były świadkami wypadku drogowego zaistniałego w dniu 21 grudnia 2016 r. około godziny 16.40 na ul. Zagórskiej w Tarnowskich Górach /rejon przystanku autobusowego/. Kierująca samochodem m-ki Peugeot 207 potrąciła pieszą przechodzącą przez wytyczone przejście dla pieszych.

 4. Poważny wypadek w Tarnowskich Górach

  Policjanci z tarnogórskiej komendy wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na ul. Korola w Tarnowskich Górach. W wypadku ciężko ranna została 47-letnia bytomianka. Kobieta została przetransportowana helikopterem do szpitala w Sosnowcu.

 5. Policjanci przekazali dzieciom kamizelki odblaksowe

  Tarnogórscy policjanci odwiedzili przedszkole nr 26 w Opatowicach i przekazali kamizelki odblaskowe dla dzieci. Stróże prawa rozmawiali także z dziećmi na temat bezpieczeństwa pieszych oraz przypomnieli o podstawowych zasadach poruszania się po drogach. Następnie podczas spaceru w okolicy swojego przedszkola, pod okiem policjanta dzieci uczyły się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię .

 6. Świeć przykładem - noś odblaski!

  Ponad 300 odblasków rozdali policjanci podczas spotkania na mszy roratnej w parafii w Strzybnicy. Podczas mszy świętej dla dzieci, policjanci przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa pieszych. Mundurowi przypomnieli o podstawowych zasadach poruszania się po nieoświetlonych drogach oraz przechodzenia przez jezdnię. Podczas spotkania dzieci z dzielnicy Strzybnica, Rybna i Pniowiec otrzymały elementy odblaskowe.

 7. Podczas akcji drogówki przekazano pieszym kilkaset odblasków

  "Sprawdź stan techniczny auta i podaruj pieszemu odblask". Przez ostatnie dni policjanci oraz diagności z Tarnowskich Gór zachęcali kierowców podczas bezpłatnych przeglądów do przekazywania odblasków pieszym. Policjanci rozdają odblaski nie tylko pieszym, ale i kierowcom, którzy w ostatnich dniach skorzystali z darmowego sprawdzenia stanu technicznego swojego auta w tarnogórskich stacjach kontroli.

 8. Uwaga! Poszukujemy świadków wypadku w Szałszy

  Poszukujemy osób, które były świadkami wypadku drogowego zaistniałego w dniu 19.10.2016r. przed godziną 6-tą rano na ulicy Ziemięcickiej w Szałszy /gmina Zbrosławice/. O kontakt z prowadzącym sprawę proszone są także osoby, które udzielały pierwszej pomocy.

 9. Śmiertelny wypadek w Tworogu

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę po godzinie 16-ej w Tworogu na drodze wojewódzkiej 907. W wypadku zginął 29-letni kierowca opla astry.

 10. Konkurs wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym

  Tarnogórscy policjanci, przy wsparciu komendy wojewódzkiej, przeprowadzili konkurs wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i umiejętności poruszania się na rowerze. St. asp. Tomasz Bratek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przekazał najmłodszym w trakcie turnieju wiele cennych wskazówek, dotyczących bezpieczeństwa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. W spotkaniu wzięli udział uczniowie wszystkich klas czwartych szkoły podstawowej nr 13 w Tarnowskich Górach.