Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Zwolnij - unikniesz wypadku, kolizji lub mandatu
Mapa Zagrożeń
IX EDYCJA KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" (2016)
Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"
Zadbaj o to, aby Twoje dane miały zawsze status nieskradzione
Mapa wypadków drogowych
Pomoc bezdomnym

Ruch drogowy

 1. Sprawcy wykroczeń drogowych w obiektywie

  Od kilku dni tarnogórscy policjanci wydziału ruchu drogowego podczas codziennej służby wykorzystują sprzęt fotograficzny, pozwalający z dużej odległości rejestrować przewinienia kierowców. Aparat fotograficzny z teleobiektywem, umożliwia rejestrowanie wykroczeń z dużej odległości. Na zdjęciach widać czy kierowca ma zapięte pasy, czy rozmawia przez telefon lub nie stosuje się do znaków i sygnałów. Przez najbliższy tydzień policjanci będą rejestrować wykroczenia za pomocą specjalistycznego sprzętu.

 2. Wypadek w Jasionie

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło w minioną niedzielę w miejscowości Jasiona (gm. Zbrosławice). W zderzeniu trzech pojazdów ranne zostały dwie osoby. Kierowcy samochodów byli trzeźwi.

 3. Ciężko ranny pieszy w wypadku w Zbrosławicach

  Wczoraj wieczorem w Zbrosławicach przy ulicy Wolności doszło do wypadku, w którym ciężko ranny został 31-letni mężczyzna. Wstępnie policjanci ustalili, że kierujący volkswagenem zderzył się z przechodzącym przez jezdnię młodym mężczyzną. Pieszy w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają śledczy z tarnogórskiej komendy.

 4. Ponad 150 wykroczeń - podsumowanie działań "PASY" w Tarnowskich Górach

  Wczoraj na terenie powiatu tarnogórskiego policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia drogowe związane z nieprzestrzeganiem obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. W ramach akcji "Pasy" przeprowadzono prawie 160 kontroli drogowych, podczas których policjanci ujawnili łącznie 123 wykroczenia drogowe dotyczące obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów.

 5. Pirat drogowy i fałszywe prawo jazdy

  Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 113km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, które jak się okazało było sfałszowane.

 6. W imieniu naszego kolegi apelujemy o pomoc dla 15-letniego Szymona

  Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich, w szczególności policjantów i pracowników cywilnych o dobrowolne przekazanie 1% podatku na rzecz Szymona Pierz. Jest on synem naszego kolegi asp. Mariusza Pierza. Szymon już po raz trzeci walczy z chorobą nowotworową, jest po operacji usunięcia guza mózgu czwartego stopnia, po dwóch ciężkich, ale zwycięskich walkach. Teraz przed nim kolejna...

 7. Uwaga ślisko-kierowco zwolnij

  Złe warunki atmosferyczne, padający deszcz i śnieg oraz niska temperatura to niewątpliwie kilka najważniejszych rzeczy, które istotnie wpływają na bezpieczeństwo podczas poruszania się po tarnogórskich drogach. Jednak nadmierna prędkość oraz brawura, a niekiedy nawet rutyna są głównym powodem wypadku czy kolizji...

 8. Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego

  W minionym tygodniu na terenie powiatu tarnogórskiego doszło do dwóch wypadków z udziałem pieszych. W wyniku poniesionych obrażeń w szpitalu zmarł pieszy, który uczestniczył w wypadku na tarnogórskiej Obwodnicy. Policjanci apelują o ostrożność do kierowców, a do pieszych o noszenie elementów odblaskowych.

 9. 8 latek pod kołami mazdy

  Wczoraj o godzinie 14-ej w centrum miasta doszło do wypadku drogowego, w którym ranny został 8-letni pieszy. Jak wstępnie ustalili policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia, dziecko wbiegło na jezdnię wprost pod koła nadjeżdżającej mazdy. Dodatkowo 8-latek wybiegł zza innego samochodu pozostawiając nikłe możliwości jakiegokolwiek manewru kierowcy osobówki. Pieszy z lekkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala.

 10. Wspólne działania policjantów i celników

  W miniony weekend policjanci z tarnogórskiej komendy przeprowadzili działania pod kryptonimem "Alkohol i Narkotyki". Celem akcji, w której uczestniczyli funkcjonariusze ruchu drogowego wspomagani przez funkcjonariuszy Służby Celnej było zatrzymywanie osób wsiadających za kierownicę pod wpływem środków odurzających i alkoholu oraz mogących przewozić narkotyki.