Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"

Ruch drogowy

 1. Sprawdzili stan trzeźwości 1769 kierowców

  Tarnogórscy policjanci wydziału ruchu drogowego podsumowali wzmożone działania „Trzeźwe przewozy”. Podczas działań policjanci przeprowadzili ponad 1700 kontroli stanu trzeźwości kierujących pojazdami. Wzmożone kontrole stanu trzeźwości były prowadzone wczoraj od godziny 4-ej nad ranem. W ręce policjantów wpadło 3 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu.

 2. Na temat bezpieczenych ferii w Radzionkowie

  We wtorek policjanci odwiedzili najmłodszych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzionkowie. Gościem specjalnym spotkania był przedstawiciel Tarnogórskiego Klubu Motorowego Herbet Cuda - długoletni wykładowca i egzaminator. Uczestnicy dostali minikodeksy ruchu drogowego oraz odblaski.

 3. Trzy osoby ranne w wypadkach w Kaletach i Radzionkowie

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadków drogowych do których doszło wczoraj w Radzionkowie i Kaletach. W wypadkach ranne zostały 3 osoby. W Radzionkowie przy ulicy Unii Europejskiej w wypadku ucierpiała kobieta, która została potrącona przez kierowcę seata. W Kaletach kierowca samochodu nie zachował ostrożności i najechał na tył opla, który następnie uderzył w kolejny samochód. Do szpitala trafiła kierująca oplem wraz ze swoim dzieckiem...

 4. 115 wykroczeń drogowych ujawnionych podczas działań NURD

  Tarnogórscy policjanci przeprowadzili wczoraj na terenie naszego powiatu działania „NURD” - dotyczące Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy kierowcy nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego w stosunku do „niechronionych”...

 5. Jutro wzmożone działania NURD

  Jutro na terenie naszego powiatu tarnogórscy policjanci przeprowadzą akcję pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów

 6. Podsumowanie działań "Kontrola drogowa piesi",

  Tarnogórscy policjanci ppodsumowali działania "Kontrola drogowa piesi", które były przeprowadzone na terenie naszego powiatu w miniony piatek. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania pieszych i kierowców w stosunku do pieszych. Policjanci ujawnili 70 wykroczeń

 7. Bezpieczeństwo na zamarzniętych akwenach

  Wczoraj nad zalewem Nakło-Chechło tarnogórscy policjanci, wraz ze strażakami oraz ratownikami, prowadzili działania profilaktyczno-prewencyjne. Kilkaset osób wzięło udział we wczorajszej imprezie, gdzie oprócz pokazów, prelekcji i ćwiczeń, można było spróbować także „morsowania” ze Sznupkiem – maskotką śląskiej policji.

 8. Konkurs "Błyskotliwi".

  W listopadzie 2014 r. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na najlepszy materiał filmowy, dotyczący noszenia elementów odblaskowych. Celem akcji „Błyskotliwi” jest zwiększenie świadomości społeczeństwa, szczególnie młodych osób, w zakresie właściwego zachowania się na drodze po zmroku.

 9. Uwaga ślisko !

  Złe warunki atmosferyczne, padający deszcz ze śniegiem i śnieg oraz niska temperatura to niewątpliwie kilka najważniejszych rzeczy, które istotnie wpływają na bezpieczeństwo podczas poruszania się po tarnogórskich drogach.

 10. Zapraszamy na pokaz

  Tarnogórscy policjanci zapraszają mieszkańców powiatu w najbliższą niedzielę nad zalew Nakło Chechło, gdzie o godzinie 11.30, 300 metrów za stanicą WOPR-u odbędzie się pokaz służb ratowniczych: Policji, Straży Pożarnej oraz WOPR-u. Ponadto będzie można zobaczyć sprzęt policyjny oraz ratowniczy, otrzymać elementy odblaskowe, poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy, a dla nie bojących się zimnej wody, będzie okazja do „morsowania” w bezpiecznych warunkach. Serdecznie zapraszamy.